Вінниччина – друга в Україні за темпами переходу релігійних громад до ПЦУ. ГРАФІКА

11:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька область опинилася на другому місці в Україні за темпами переходу релігійних громад з Московського патріархату до Православної церкви України. 

Про це повідомляє у своєму дослідженні портал “Слово і Діло”, який проаналізував ситуацію з переходами українських церковних громад з російської церкви до ПЦУ. Так, згідно з дослідженням, “станом на початок минулого року в Україні налічувалося 19 тисяч 209 православних громад, з них діяли – 18 тисяч 315, 188 були не зареєстровані і 706 не діяли. Більше громад належали церкві Московського патріархату – 12 тисяч 437, у Київського патріархату було 5 тисяч 363 приходи, у Української автокефальної православної церкви – 1 тисяча 171 громада, у оновленої УАПЦ – 28”.

На порталі зазначають, що першою громадою, яка долучилася до новоствореної ПЦУ після отримання Україною томосу стала громада Вінницького Спасо-Преображенського кафедрального собору. Це сталося 17 грудня 2018-го за участі митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Найактивніше до ПЦУ переходили громади у Волинській області, наприкінці 2018-го – початку 2019 року їх нараховувалося 121. У Вінницькій області до ПЦУ перейшли 85 парафій, в Хмельницькій – 62, Рівненській – 55, у Києві – лише дві.

“Усього до ПЦУ з Московського патріархату перейшли 539 парафіяльних храмів і два кафедральних собори. Водночас жодної громади не приєдналося до ПЦУ в Херсонській, Луганській та Запорізькій областях”, – зазначають у виданні.

Нагадаємо, що у Вінниці тривають судові процеси проти ПЦУ за позовами Московського патріархату проти ПЦУ. Функціонери російської церкви намагаються оскаржити переходи релігійних громад з МП до ПЦУ, а також повернути собі Спасо-Преображенський кафедральний собор у Вінниці. 

Читайте також: Поразка російської церкви: суд у Вінниці закрив провадження за позовом МП проти парафіян ПЦУ

Читайте також: Розірвані сухожилля та зламані пальці: результати чергового церковного конфлікту в Луці-Мелешківській. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: “Проповіді будуть українською”: митрополит Симеон пояснив, як зміниться служба в церквах на Вінниччині. ВІДЕО

Читайте також: “Символ визволення з духовного полону”: у вінницькому соборі пояснили, чому підняли над храмом національний прапор. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.