Зірки, серпи та портрети “вождів” – під забороною: поліція застерігає вінничан перед 9 травня

13:00
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

8 та 9 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення та 74-ту річницю Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. В ці дні у Вінниці заплановано низку масових заходів, концертів та акцій приурочених до подій минулого століття. З огляду на це, поліція закликає вінничан не порушувати закон і не використовувати під час відзначень заборонену в Україні символіку.

Вінницька поліція нагадує, що використання та пропаганда забороненої символіки, зокрема символів комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, карається законом.

Заборонено виготовлення, поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі, у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів – ч. 1 ст. 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”(джерело – rada.gov.ua).

Зокрема, згідно Закону, заборонені: герби та прапори СРСР чи УРСР, ілюстрації серпа і молота (в тому числі разом із п’ятикутною зіркою), гімн СРСР та радянських республік, символіка та гасла комуністичної партії,  зображення та цитати партійних та радянських керівників, георгіївська стрічка, будь-яка атрибутика фашизму (друковані чи аудіо матеріали).

За такі правопорушення передбачена відповідальність у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років (ч. 1 ст. 436 Кримінального кодексу України). Якщо ж ці дії були вчинені представником влади або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, то вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Крім того, за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки передбачений штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 2550 гривень, – ред.) з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення (ч.3 ст. 173 КУПаП).

Про будь-які підозрілі факти щодо вірогідного загострення ситуації, про підозрілих осіб або предмети можна повідомляти за телефонами: (0432) 67-15-67 (прокуратура Вінницької області), 102 (ГУ НП у Вінницькій області) та (0432) 53-13-09 (управління СБУ у Вінницькій області).

Як відзначали День перемоги над нацизмом у Вінниці минулого року, читайте за посиланням.

Читайте також: На Вінниччині суд оштрафував фейсбук-користувача за пост із “колорадською” стрічкою

Читайте також: Як у Вінниці відзначать 74-у річницю перемоги над нацизмом. ПРОГРАМА

Ілюстративне фото – Радіо “Свобода”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.