Збитків на 140 мільйонів: на Вінниччині судитимуть керівника підприємства, що незаконно видобувало корисні копалини

12:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині судитимуть директора товариства, яке незаконно видобуло 47 тисяч кубометрів корисних копалин у гранітному кар’єрі в Гайсинському районі. Збитки оцінюють у 140 мільйонів гривень. 

Як ідеться на сайті Вінницької обласної прокуратури, директор товариства (яке займається розробкою родовищ корисних копалин у Гайсинському районі), знаючи про зупинення спецдозволу на користування надрами, у 2019 році уклав договір зі спеціалізованою організацією про проведення вибухових робіт у гранітному кар’єрі в Гайсинському районі та надалі допустив їх проведення. 

Внаслідок незаконних дій підприємство незаконно видобуло 47 тисяч м3 корисних копалин загальнодержавного значення, чим завдано збитків на суму близько 140 мільйонів гривень.

Відтак, прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю за фактом незаконного видобування надр, вчиненого шляхом вибуху (ч. 4 ст. 240 КК України).

У разі доведення винуватості, керівнику підприємства загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Досудове розслідування здійснювалося Слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області, оперативний супровід – Управління СБУ у Вінницькій області.

 

Фото з сайту Вінницької обласної прокуратури та Головного управління Нацполіції у Вінницькій області