«Якщо нас не чують – нас побачать!»: у Вінниці освітили небо променями на підтримку культури. ФОТО

7:04
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

«Якщо нас не чують, то нас побачать!» – Вінниця долучилася до всеукраїнської акції на підтримку української культурної індустрії під час карантину.

Вчора пізно ввечері Вінниця долучилася до всеукраїнської акції «Стоп культурний карантин» аби привернути увагу до культурної індустрії України та її становища під час карантинних обмежень. Відтак, близько двадцяти людей, чиновники та організатори вінницьких фестивалів та концертів, зібралися на Майдані Незалежності, аби символічно освітити нічне небо променями світла.

 

 

 

 

 

«Якщо нас не чують, то нас побачать!» – головний меседж акції, покликаний підвищити “видимість” індустрії культури на карантині. Як пояснюють учасники акції, після початку пом’якшення обмежень Уряд не запропонував план виходу з карантину культурній індустрії, не менш важливої, ніж сфери громадського харчування:

– Ресторанам дозволили літні майданчики та їжу на виніс, перукарням – попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торгівельно-розважальних центрів – обмеження щодо кількості відвідувачів. План майже готовий для всіх галузей, окрім індустрії культури та видовищ. Схоже нас немає в сценарії уряду.

Як розповіла Вежі експертка з питань культурної політики Ірина Френкель, культурна індустрія не тільки приносить значну частину ВВП в економіку країни, але й необхідна суспільству в часи кризи – як і під час війни, так і під час епідемії.

– У 2016-2017 роках ВВП України від культурної індустрії становило 4,6 відсотки, від будівельної галузі – це 3,8. В постіндустріальній економіці саме креативна індустрія є певним двигуном – це і книговидавництво, ІТ-технології, концертна індустрія. Так сталося, що на сьогодні відсутні плани виходу з карантинної кризи для представників саме цього приватного сектору.

За словами пані Френкель, хоч і для державних установ передбачений певний алгоритм виходу з карантину (зокрема онлайн заходи), йдеться саме про приватний сектор, який не отримує від держави жодної фінансової допомоги. Попри це, після анонсування цієї акції, про сферу культурної індустрії уже почали говорити на урядовому рівні, також акцію підтримав мер міста Сергій Моргунов.

Після ввімкнення прожекторів, учасники декілька хвилин зібралися для групового фото та підсилили світло своїми телефонними ліхтариками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, 11 травня Уряд пом’якшив карантині обмеження, зокрема дозволив частково працювати ресторанам, перукарням та салонам краси. Також міська влада дозволила працювати продуктовим ринкам.

Також нагадаємо, що сьогодні вінницькі підприємці вийшли на протест із закликом до Уряду дозволити працювати речовим ринкам.  Окрім цього, завтра зранку вінницькі перевізники планують влаштовувати акцію протесту біля Писарівки.

Так акція виглядала у Києві (фото – Event Community Україна):

 

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.