× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Я не налаштований на війну, але собор в нас ніхто не відбере”: митрополит Симеон про статус головного православного храму Вінниці. ФОТО

20:32
Автор: Андрій Качор

Митрополит Вінницький та Барський Симеон, який став предстоятелем Православної церкви України у Вінницькій області, під час вечірньої служби 17 грудня в стінах Спасо-Преображенського собору у Вінниці, прокоментував теперішній статус культової споруди. 

За його словами, попри зміну канонічного статусу церкви, собор залишається у користуванні релігійної громади, яка підтримала перехід з УПЦ МП до ПЦУ напередодні.

 – Ситуація з нашим собором відрізняється від тієї, яка (склалася навколо, – ред.) стосовно тих храмів, які новозбудовані і не належать до пам’яток архітектури місцевого чи національного значення. Наш собор і увесь комплекс належать до пам’яток архітектури національного значення і ми являємося орендатором цього приміщення. Ми уклали охоронну угоду з державою і на цих правах можемо перебувати тут. Зміна канонічного статусу організації не може впливати на цей договір – заявив митрополит Симеон.

“Я сподіваюся, що ті віряни, які колись відвойовували собор і сиділи тут на орга́ні, не думають, що можна і далі так чинити. Тому що зараз 2018, а не 1991 рік. Сьогодні не можна застосовувати подібних заходів, щоб відібрати у нас собор. Він не мій, він належить державі. І держава має право відстояти його”, – сказав Симеон.

Окрім того Симеон повідомив, що отримав листа від Вселенського патріарха Варфоломія, в якому підтверджуються його повноваження як предстоятеля, і тепер місцеві віряни перебувають під омофором митрополита Симеона як представника Православної церкви України.

Митрополит також прокоментував призначення керівником УПЦ МП Онуфрієм призначення нового очільника Вінницької єпархії – архієпископа Бородянського Варсонофія.

Архієпископ Варсонофій

 – Я би не хотів, щоб коли завтра прийде новий архієрей (від УПЦ МП – ред.), я не думаю що ми маємо з ним сваритися. Якщо хтось налаштований на війну, то я – ні в якому разі. За нами залишається собор, а він нехай керує в тих храмах, де його підтримують. Хай Господь благословить, щоб ми не сварилися і не билися. Коли між нам не буде молитовного єднання, хай лишається хоча би людське, – сказав Симеон.

Нагадаємо, що 16 грудня під час ранкової служби в Спасо-Преображенському кафедральному соборі віряни оплесками та вигуками “Браво!” привітали оголошення Симеона про його перехід до новоствореної української автокефальної помісної церкви. 

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.