«Я не буду кабінетним інтернет-губернатором»: у Вінниці представили нового голову ОДА. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:31
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні, 19 червня, у Вінниці представили нового очільника обласної державної адміністрації. Ним став Сергій Борзов, який до цього очолював Державне управління справами.

Про зміну голови Вінницької ОДА стало відомо декількома днями раніше, а саме 12 червня під час засідання Кабінету міністрів. Тоді Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував Владиславу Скальському за виконану роботу, однак про причини зміни очільника Вінниччини під час засідання уряду не говорили.

Укази Президента про звільнення Владислава Скальського з посади голови Вінницької облдержадміністрації та призначення на цю посаду Сергія Борзова опублікували лише сьогодні, 19 червня.

Перед початком заходу журналісти змогли поспілкуватись із Сергієм Борзовим та його дружиною Іриною – громадською діячкою та народною депутаткою від «Слуги народу» – перед будівлею Вінницької ОДА. Під час спілкування він зазначив, що має певне хвилювання, а на запитання про перші кроки на новій посаді Сергій Борзов відповів, що зможе «навести лад там, де його давно не було». Він також зазначив, що однозначно будуть певні кадрові зміни, однак спершу необхідно побачити стан справ і лише тоді прийматиме рішення.

Представляти нового голову Вінницької ОДА приїхав Сергій Трофімов – перший заступник керівника Офісу президента України.

– Стільки камер, телефонів… Як зірку на «Оскарі» зустрічають, – розпочав Сергій Трофімов. – Маю честь, маю нагоду вже вдруге за останній рік відвідати Вінниччину й особисто ознайомитися зі станом справ в регіоні. Рівно дев’ять місяців тому мав честь представити вам голову ОДА Владислава Скальського. Радий відзначити позитивні зміни в розвитку регіону. Зокрема, була ефективно побудована робота з протидії поширенню коронавірусу в області. Крім того, область за останній час увійшла до п’ятірки кращих за обсягами капітальних інвестицій на душу населення.

 

Владислав Скальський про роботу на посаді голови ОДА

Перш ніж представили нового очільника Вінницької облдержадміністрації, виступив Владислав Скальський, який розповів про роботу та досягнення області за останні місяці.

– Рівно дев’ять місяців тому я вийшов з будівлі міської ради та опинився у цій залі. Це було надзвичайно важливо для мене продовжити все те, над чим працював три з половиною роки в міській раді і головне завдяки досвіду в місцевому самоврядуванні я точно розумів, що потрібно робити на рівні області, – розпочав Владислав Скальський.

Він розповів, що найголовнішим проектом, який має бути реалізований, є вінницький аеропорт та сподівається, що одного дня для нього знайдеться фінансування. Зазначив, що наприкінці літа завод з переробки кукурудзи почне роботу, а це означає, що з’являться нові робочі місця та податковий ресурс, щоб покращити якість життя на Вінниччині

– І ще ціла низка знакових потужних проектів на різних етапах розвитку. І я продовжу опікуватись ними й забезпечувати сталість супроводу інвесторів, які теж розуміють значення слова «репутація», – наголосив Скальський. – Ще одним важливим моментом моєї діяльності був суспільний контракт між бізнесом та владою. Ми захищаємо їх, підтримуємо, розв’язуємо проблеми, а вони роблять реінвестиції та збільшують кількість робочих місць та сплачують податки до бюджетів всіх рівнів.

За 5 місяців 2020 року забезпечено виконання зведеного бюджету області по власних та закріплених доходах загального фонду на 100,1%. Водночас він додав, що відомо про невиконання окремих місцевих бюджетів.

 

Щодо боротьби з коронавірусом, Владислав Скальський зазначив, що Вінниччина має один з найнижчих показників летальності та одну з найкращих статистик кількості тестування.

– Навіть під час критики за обмеження прав і свобод я наполягав, що єдине право, яке ми обмежуємо – бути інфікованим та захворіти.

Разом з тим, карантин не вплинув на основні галузі області – харчову переробку та сільське господарство. Владислав Скальський також нагадав, що наразі в області триває програма «Велике будівництво», у рамках якої буде реконструйовано 5 шкіл, 5 дитсадків та 5 спортивних об’єктів.

– Вінниччина багато років підтримує традицію, коли обласна влада й органи місцевого самоврядування як Вінниці, так і вінницьких громад, об’єднуються навколо розвитку області та інтересів вінничан та не піддаються спокусі ставати на шлях політичних протистоянь та амбітних конфліктів. Працюючи головою ОДА, я дотримувався тих принципів – об’єднання всіх тих, хто справді вболіває за свою область. Дуже сподіваюсь, що ця традиція буде продовжена. Сьогодні важко говорити мовою сухої статистики. Хочеться висловити почуття. Я пишаюсь тим, що я вінничанин, це край талановитих та працьовитих людей, справжніх патріотів своєї землі. Тих, хто знає, яка ця земля на дотик і хто поливав її рясним потом. Це земля тих, хто захищав і продовжує захищати незалежність України, земля, в яку ми ховаємо героїв і яка повертає нас додому, де б ми не були. 

Він також подякував Президенту України, який довірив йому цю посаду, всім урядовцям, з якими встиг попрацювати, співробітникам облдержадміністрації, а також своїй родині й всім вінничанам: «бо ви найкращі й заслуговуєте жити в найгідніших умовах».

Сергій Борзов: «Я не буду кабінетним інтернет-губернатором»

Після виступу Скальського, Сергій Трофімов оголосив наказ Президента про призначення Борзова Сергія Сергійовича новим головою Вінницької ОДА. Одразу після того новий очільник області представив свою програму дій.

 

– Для мене, як людини та громадянина України, посада голови обласної державної адміністрації є великою відповідальністю. У мене є півроку, часу небагато у зв’язку із завершенням реформи децентралізації. Саме тому пріорітетом на цій посаді є подальший стратегічний розвиток регіону, щоб усі ключові проекти Президента, покликані на покращення життя людей, якісно покращувались. Налаштований працювати швидко, з рішучими діями.

Сергій Борзов перерахував основні кроки, над якими працюватиме на посаді голови Вінницької ОДА:

– Планують оптимізувати штат ОДА, перерозподілити обов’язки та скорочення витрат. За словами Сергія Борзова, діяльність кожного працівника має бути ефективною.

– Планують сформувати план антикризових заходів щодо боротьби з COVID в області.

– Мають намір співпрацювати з громадами області, щоб кожна з них була спроможною та спільно розв’язувати проблеми. Вже є затверджений Урядом Перспективний план формування територій громад Вінницької області – 63 об’єднані територіальні громади та 5 районів.

– Планують провести інвентаризацію земель державної та комунальної власності та порахувати земельні ділянки, які відсутні в кадастрі, щоб отримати достовірну інформацію. Сергій Борзов наголосив, що важливо, аби землею користувались ефективно і сплачували податки.

 

– Мають намір боротися з тіньовим бізнесом та підтримувати чесних підприємців.

– Продовжать працювати по програмі «Велике будівництво». Сергій Борзов наголосив, що в області з’явилось чимало недобудованих об’єктів за останні роки. Він ініціюватиме призначення будівельно-технічної експертизи щодо визначення ефективності використання коштів державного бюджету України, «призначених не для того, щоб недобросовісні чиновники та підрядники набивали собі кишені грошима платників податків». Додав, що повинні побудувати школи, садочки, спорткомплекси, дороги, приймальні відділення швидко та якісно.

– Також планує актуалізувати Регіональний план управління відходами в області: «Необхідно розірвати це коло, коли на лісосмугах й стихійних звалищах повно сміття, а сміттєсортувальним станціям нічого сортувати».

– Ще одним кроком на посаді назвав, оновлення складу госпітальної ради області та необхідність провести інвентаризацію всього наявного медичного обладнання. Спільно з медичною спільнотою планують розробити й затвердити план розвитку госпітального округу Вінницької області для забезпечення якісного надання вторинної та екстреної медичної допомоги населенню Вінниччини.

– Щодо соціальної галузі, то найперше, що планують зробити: «забезпечити виплату обіцяних 200% премій соціальним працівникам закладів соціальної сфери, які пішли на ізоляцію разом зі своїми клієнтами й не допустили занесення COVID».

 

– Стосовно культури, то на переконання Сергія Борзова, той крок, який зробила ця галузь у напрямку використання соціальних медіа та цифрового контенту під час карантину, не має бути залишений після його завершення. Мають намір формувати туристичну привабливість регіону та підвищити конкурентоздатність мистецьких і культурних закладів області, а також шукатимуть можливості для інновацій у сфері мистецької й культурної освіти.

– Планують створити Молодіжний конгрес ОТГ Вінниччини та «ІТ-лабораторії» для дітей та підлітків в громадах області, де навчатимуть інженерії, робототехніці та програмуванню.

– Планують розробити онлайн-платформу «Вінниччина – дітям». Сергій Борзов зазначив, що як батько трьох дітей знає, наскільки важливо батькам спланувати дозвілля дітей: гуртки, співи, танці, спортивні танці. Все це буде на одній онлайн-платформі.

– Також мають намір розбудовувати інформаційну політику, щоб мешканці області отримували інформацію про те, що робить влада, а влада отримувала зворотній зв’язок від людей.

– Я не буду кабінетним інтернет-губернатором. Я буду «в полі»: на дорозі, в лікарні, школі та на стадіоні. Я звик на свої очі переконуватись у реальному стані справ. Вінниччина – мій рідний край. Я тут виріс, навчався, тут народились мої батьки, у Вінниці я зустрів свою дружину, тут народились троє моїх дітей. Мені ніколи не було байдуже, що відбувається на Вінниччині. Я готовий працювати, – завершив Сергій Борзов.

Після виступу нового очільника Вінницької ОДА Сергій Трофімов зазначив, що необхідно буде зберегти досягнення регіону та працювати на подальший розвиток, спрямовувати інвестиції до регіону. Також, на думку Трофімова, він не проти реформування та скорочення штату ОДА, однак до цього необхідно підходити виважено, спілкуватись з людьми і, можливо, пропонувати їм інші місця роботи.

Крім того, Сергій Трофімов додав, що перед Борзовим постає низка першочергових викликів, а саме – реалізація програми «Велике будівництво», успішне завершення на місцевому рівні реформи галузі охорони здоров’я та освіти, фіналізація реформи децентралізації, залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

– Також очікуємо, що боротьба з нелегальним бізнесом буде продовжена з більшою інтенсивністю, контроль обігу нафтопродуктів, деревини, забезпечення законності в питанні користування надрами, недопущення появи незаконного грального бізнесу і так далі. Ще багато питань та проблем, які потрібно вирішувати. Бажаю Вам управлінського міцного здоров’я та мудрості, – завершив Сергій Трофімов.

Нагадаємо, що Владислава Скальського представили як голову Вінницької ОДА 19 вересня минулого року.

Сергій Борзов – народився 12 квітня 1980 року. Як вказано у Вікіпедії, закінчив історичний факультет Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. З 2006 по 2011 рік був директором команди Клубу веселих та кмітливих «Вінницькі перці». З 2011 по 2012 рік — директор команди КВК «Збірна України». Також працював у товаристві з обмеженою відповідальністю “Телевізійне творче об’єднання «Олександр Масляков і Компанія». Сергій Борзов очолював Державне управління справами за президентів Порошенка та Зеленського. Новий голова ОДА – чоловік громадської діячки та народної депутатки від «Слуги народу» Ірини Борзової.

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.