× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вісім “міських проривів”: у Вінниці презентували унікальну бізнес-платформу

13:06
Автор: Віталія Мазур

У Вінниці протягом трьох місяців триває навчальний курс “Майстерня міських проривів”, участь у якому беруть понад півсотні працівників органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств, викладачів вузів, депутатів міської ради та громадських активістів.

Коодинатором з проектного менеджменту є один із засновників Києво-Могилянської бізнес-школи, екс-міністр економічного розвитку та торгівлі України Павло Шеремета.

Екс-міністр Шеремета розповів, як зробити прорив у розвитку Вінниці

Метою “Майстерні”, котра відбувається за підтримки німецької урядової компанії GIZ у межах проекту “Інтегрований розвиток міста Вінниця”, є напрацювання проектів для розвитку Вінниці у сучасному форматі проектного менеджменту.

  • Головне завдання цього проекту – навчитися проектно мислити, проектно працювати і підготувати та реалізувати кілька ідей, котрі стануть корисними для міста і його мешканців. Проекти мають бути підготовлені згідно зі стандартами проектного менеджменту. Сьогодні ви маєте “продати” ці проекти міському голові, – сказав під час презентаційної зустрічі заступник міського голови Владислав Скальський.

Нині “Майстернею міських проривів” розроблено вісім проектів. Три із них 16 серпня презентували міському голові Сергію Моргунову в зв’язку із тим, що ці проекти матимуть частку співфінансування із бюджету міста.

Презентації проектів розділили на дві сесії. Під час першої було презентовано три напрацювання: Це створення Центру підтримки інституцій громадянського суспільства Місто зі змістом”, який має стати платформою для співпраці влади і громади; “City4Business”: комунікаційний майданчик бізнесу та влади і розвиток велосипедного руху у Вінниці (за підтримки SECO, Швейцарія).

Якою стане ВелоВінниця у 2018-му: пункти прокату, велошколи та електробайки для чиновників. ІНФОГРАФІКА

Міського голову особливо зацікавив проект щодо створення онлайн-платформи для бізнесу. Він буде складатись з Інтернет-порталу та мобільного додатку, через які підприємці не тільки матимуть можливість отримати необхідну інформацію щодо адмінпослуг у сфері підприємництва, новин місцевого бізнесу чи законодавства, а й зможуть звернутися до ради підприємців, поставити питання міському голові чи профільним департаментам міської ради. Тобто цей ресурс буде двостороннім інструментом сфокусованим на вінницькому бізнесі, де самі підприємці також надаватимуть пропозиції, на які реагуватиме влада.

  • Цей ресурс підприємці мають використовувати як майданчик для вирішення конкретних питань. Однак дуже важливо, яка конкретно команда працюватиме над подальшою роботою порталу, щоб він не «завмер» на етапі створення, – зауважив міський голова Сергій Моргунов.

Аналога даного проекту в Україні поки що немає, тому його реалізація у Вінниці може стати проривом для всієї країни.

На розгляд другої сесії буде винесено ще п’ять проектів: “Чиста вода – здорове життя”: впорядкування вивезення господарсько-побутових стоків з приватного сектору; освітня програма “FlyUp“: злітна смуга для самореалізації молоді у Вінниці; “Платформа он-лайн бронювання спортивних майданчиків у Вінниці”; “Два дні у Вінниці“: активація туристичної привабливості міста; концепція “Вінницького муніципального центру інновацій“.

Загалом навчальним курсом передбачено шість тематичних модулів – «Стратегія», «Проекти», «Фінанси», «Впровадження», «Команда» та «Комунікація». Три з них на сьогодні вже завершені.

Фото – Вінницька міська рада
Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.