Якою стане ВелоВінниця у 2018-му: пункти прокату, велошколи та електробайки для чиновників. ІНФОГРАФІКА

17:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

Протягом 2018-го року у Вінниці планують створити 15 станцій прокату велосипедів, 36 нових велопарковок, організувати велошколу для містян та зокрема для представниць прекрасної статі, а ще – пересадити на велосипеди чиновників міськради, деяких – на електробайки.

Усе це стане можливим завдяки гранту в розмірі 7,5 мільйонів гривень, який Вінниця отримає від Швейцарського бюро співробітництва в Україні. Саме ж стратегію покращення велоінфраструктури міста розробили вінницькі велоактивісти під час “світового кафе”, що відбулося в IHub’і наприкінці минулого року. 

Так, проектом передбачено встановлення 15 модульних станцій велопрокату на 150 паркомісць та 120 велосипедів, організація велошколи з 5-ма універсальними велосипедами та 3-ма байками жіночого типу + закупівля комплексів пасивної безпеки. Одна з найцікавіших ідей: придбання 40 велосипедів для міських чиновників, з них 8 – електровелосипеди.

Окрім того планується облаштування 15 муніципальних модульних станцій велопрокату: 5 на лівому березі Південного Бугу, 10 – на правому.

У місті стане більше і велопарковок: лише в рамках проекту їх зявиться ще 36. З них 19 – зі спеціальним накриттям, і 17 – без накриття.

Усі парковки з накриттям будуть встановлені на правому березі Бугу:

Нагадаємо, що до кінця 2020-го року міська влада планує збільшити загальну протяжність велодоріжок у Вінниці до 85-ти кілометрів. 

Інфографіка Віталія Мельника