Вінниця в 2019 році: що вже збудували, відремонтували та що планують робити далі

17:31
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Будівництво заводів, утеплення шкіл, ріст зарплат та реконструкція вулиць міста – на засіданні виконкому міської ради сьогодні, 15 серпня, доповідали про хід виконання у першому півріччі 2019 року Програми економічного та соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.

У своєму звіті директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян розповів, що у першому кварталі поточного року середня заробітна плата на одну особу становить 9145 гривень. Для прикладу, в аналогічний період минулого року зарплата була на рівні 7300 гривень. Він також детально розповідав про те, що вже вдалося зробити у різних галузях міста.

Економічний розвиток

На діючих промислових підприємствах цього року тривала робота щодо розширення виробництв. Зокема, було запущено першу чергу виробництва фотопанелей для сонячних станцій на підприємстві “KNESS”, також продовжуються роботи з розбудови інфраструктури Вінницького індустріального парку. Також підписано договір на будівництво заводу з виробництва лецитину, а ТОВ «Head Vinnytsia» придбали з аукціону земельну ділянку площею 22 га на території індустріального парку для будівництва заводу з виготовлення спортивного спорядження для зимових видів спорту.

Суб’єкти господарювання Вінниці здійснювали торгівельні операції зі своїми партнерами зі 112 країн світу на загальну суму 623, 4 мільйони доларів США. У 2019 році вже зареєстровано понад 2000 нових суб’єктів підприємницької діяльності, зя ких понад 1,6 тисяч – ФОПи.

Будівництво

– У першому півріччі зафіксовано пожвавлення будівельної діяльності, – зазначив Віталій Погосян. – Із забудовниками укладено 31 договір пайової участі в розвитку інфраструктури.

Станом на перше липня 2019 року до бюджету Вінницької міської ОТГ від пайової участі надійшло 5,8 мільйонів гривень.

У рамках програми “Муніципальне житло” завершені роботи на І черзі багатоповерховго житлового будинку на 80 квартир по вулиці Маяковського. Вже розпочато роботи з будівництва ІІ черги по Маяковського, також на 80 квартир.

Окрім цього, було передбачено декілька об’єктів капітального будівництва. Зокрема, це реконструкція вулиці Замостянської та спортивного комплексу по Янгеля; термомодернізація шкіл; реконструкція мереж водопостачання, систем теплозабезпечення, а також зовнішнього освітлення вулиць міста; будівництво школи на “Поділлі”, добудова головного корпусу міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вулиці Київська та будівництво нового Регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Обсяг фінансування на ці об’єкти у першому півріччі 2019-го року склав 140,9 мільйонів, з яких 47,2 надали з державного бюджету, ще 4,2 мільйони – кошти підприємств та організацій, а решту виділили з бюджету розвитку Вінницької міської ОТГ.

Понад 140 вулиць міста отримали відремонтоване дорожнє покриття, а це майже 40 тисяч кв.м. На умовах співфінансування було заасфальтовано 9,2 тисячі кв.м. доріг у районах приватної забудови. Проведено капітальний ремонт 14 прибудинкових територій.

Транспорт

“Вінницька транспортна компанія” цьогоріч вже виготовила один власний тролейбус та планує виробництво ще декількох. Також капітально відремонтували два автобуси. Окрім цього, на підприємстві готуються до запуску системи електронного квитка, а також власними силами ремонтують трамвайні колії. Зокрема, вже було виконано роботи на Соборній та ще тривають по Хмельницькому шосе.

Заклади освіти

У місті проводиться термомодернізація закладів освіти. За кошти бюджету Вінницької міської ОТГ завершують  реконструкцію шкіл №8 та №17.

– Крім того, підписано договір з “Укргазбанком” на відкриття міській раді кредитної лінії на загальну суму 249 мільйонів гривень для проведення реконструкцій з термомодернізацією 14 закладів освіти. Вже розпочато роботи на чотирьох закладах, ще на шести планується розпочати найближчим часом, – додав Віталій Погосян.

Що далі?

До кінця року планують розпочати будівництво І черг двох заводів – з виготовлення спортивного спорядження та виробництва лецитину. Збираються завершити реконструкцію пріоритетних об’єктів будівництва соціальної та інженерної інфраструктури. Також цьогоріч з’явиться автоматизована система збору плати за проїзд у громадському транспорті. У планах ще виготовлення бренд-буку міста, забезпечення розвитку індустріального парку та врахувати у “Концепції інтегрованого розвитку Вінниці – 2030” інтереси приєднаного селища Десна.