Організація “Доступно.UA”, яка здійснює дослідження українських міст на доступність в межах проекту “Тостер”, оприлюднила попередні результати моніторингу Вінниці.
Вінниця стала шостим містом в Україні, куди волонтери приїхали з перевіркою. Як йдеться в дописі на сторінці “Доступно.UA”, активісти “побачили дуже багато приємних речей та чіткий курс до безбар’єрності. Хоча знову-таки, як і в усіх українських містах, є ще достатньо простору для покращення”.
Зокрема в повідомленні йдеться, що саме у Вінниці за увесь час перевірок “Тостера”, волонтери знайшли першу доступну лікарню. “Міська лікарня Вінниці має пандуси до усіх корпусів. Часом не повністю нормативні – до 10 градусів. У приймальному відділенні є облаштована вбиральня, що не замикають на ключ”.
Окрім того активісти стверджують, що саме у Вінниці знайшли найбільшу кількість облаштованих вбиралень. “Окрім міської лікарні, ще є в кінотеатрі «Родина» та в Музично-драматичному театрі імені Садовського”, – пишуть волонтери.
Також “під час перевірок на переважній більшості вулиць помітили відсутність безглуздих бар’єрів на шляху: сходинки, ями, в’їзди у двори.
За виключенням, кількох вулиць – Хлібної, Театральної та Архітектора Артинова”.
Волонтери зазначають, що у Вінниці “тактильної плитки більше, ніж у інших містах, що ми перевіряли. Проте знову зіштовхнулися з питанням її неправильного встановлення – не паралельно перешкоді, а під кутом. Таке розміщення створює додаткові загрози для незрячих пішоходів. Також тактильною плиткою облаштовані зупинки вздовж трамвайних маршрутів”.
Окрім того волонтери звернули увагу і на розвинену інфраструктуру Вінниці у порівнянні з іншими містами, однак зазначили й систематичні порушення ПДР самими велосипедистами. “Класно, що у місті є багато велодоріжок. Нам розповіли, що спільноти людей з інвалідністю та велосипедистів спільно працюють над питанням доступності Вінниці. Прикро, що багато разів ми помічали, як велосипедисти переїжджають через переходи, хоча мають переводити велосипед через дорогу. Звичайно, це зумовлено недосконалістю велоінфраструктури, але ж існують правила дорожнього руху”, – пишуть у “Доступно.UA”.
Крім того волонтери відзначають і взаємодію місцевих активістів з міською владою: “у місті є сервіс з облаштування переходів: робиш фото недоступного переходу, розміщаєш запит і перехід роблять безбар’єрним. Місцеві активісти навіть мають внутрішній вираз «мій перехід» – той, що облаштували за твоїм запитом. Активісти добре взаємодіють з місцевою владою, і працюють над тим, щоб змотивувати місцевий бізнес стати доступним”.
Водночас в “Доступно.UA” пишуть, що “не знайшли жодного закладу харчування з одночасно доступними входом та вбиральнею.
А ще є кілька цікавих аптек: Аптека1 (Гоголя, 14) – пандус 33 градуси й Аптека оптових цін (Хмельницьке шоссе, 96Б) – 22 градуси. Хоч відчувається загальна намагання робити аптеки доступними. Проте зазвичай нахилу пандусу перевищує норму – 7-11 градусів.
Наприкінці команда проекту “Тостер” зазначила, що вінницький центр “Гармонія” отримав наліпку #ДоступноРекомендує. “Вони якраз одні з тих, хто найбільше робить для міста у сфері безбар’єрності”, – пишуть волонтери.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.