Вінниця першою в Україні долучилась до співфінансування навчання ветеранів у проєкті “Норвегія – Україна”

10:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниця стала першим містом в Україні, яке долучилось до співфінансування проєкту “Норвегія – Україна. Професійна адаптація”. Кошти з міського бюджету залучили для навчання 10 із 35 слухачів.

Про це кореспонденту “АрміяInform” розповів Юрій Бурєнніков, керівник проєкту у ВНТУ та директор Міжнародного центру “Україна – Норвегія”. Повідомляється, що упродовж трьох місяців викладачі та науковці університету, провідні фахівці Вінницької міськради та профільних організацій-партнерів навчали ветеранів АТО/ООС, військовослужбовців і членів їхніх родин, як стати підприємцями.

Їм викладали основи підприємництва, бізнес-планування, ораторське мистецтво, тайм-менеджмент, англійську мову, психологію, а також нові дисципліни – управління проєктами й автоматизацію підприємницької діяльності. У результаті 35 слухачів отримали дипломи та сертифікати про закінчення безкоштовного курсу “Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі”.

Як зазначив Юрій Бурєнніков, нині триває завершальний етап підготовки 15-17 бізнес-планів до подання на отримання грантів (за міською програмою із соціального підприємництва, за програмою обласної державної адміністрації для підприємців-початківців тощо). З найцікавіших ідей – пошиття виробів зі штучної шкіри, зокрема сумок, клатчів тощо, виготовлення дитячого одягу, виробництво монолітних конструкцій, вирощування мікрозелені, зелені та їстівних квітів.

Здобутки слухачів

Кореспондентка “АрміяInform” поспілкувалася з кількома випускниками курсів. Зокрема, із ветераном Валентином Климчуком, який пішов на війну добровольцем у 2014-му, одразу після закінчення ПТУ, коли йому було 18.

У 2017-му хлопець демобілізувався, після чого було важко адаптуватися до цивільного життя. За три роки Валентин змінив кілька місць роботи: завод, будівництво, заробітки за кордоном… Але ветеран хотів розпочати власну справу. Повідомляється, що його посестра підказала долучитися до проєкту “Норвегія – Україна”, і сьогодні, вже випускник курсів, Валентин побудував теплицю, де планує вирощувати зелень та мікрозелень.

Навчання на цих курсах пройшла й Олена Миколайчук, ветеранка та військовий медик.

Повідомляється, що жінка прийшла на курси, аби підстрахуватися на випадок звільнення. На початку навчання у неї був задум відкрити простір для жінок і вдів ветеранів та військових, де можна було б проводити психологічні тренінги, спа-процедури, заняття йогою тощо. Але в процесі народилась ще одна ідея – створити у Вінниці готель для важкохворих людей.

– У мене мама вже 4 роки прикута до ліжка після інсульту і потребує цілодобового догляду. Це важко. І я розумію, що людям, які доглядають за важкохворими, потрібна можливість відпочити хоча б пару діб і водночас бути певними, що за їхньою рідною людиною буде гарний догляд. І це не лікарня, де атмосфера стає травматичним чинником для хворого, а саме готель, де люди можуть спілкуватися один із одним. Нас – 4 слухачі, які об’єдналися і запропонували такий проєкт місту, – поділилася Олена Миколайчук.

З її слів, на цих курсах викладачі допомогли їм порахувати фінансові витрати, потрібні для запуску проєкту, розказали, як організовувати й запускати рекламу та де шукати цільову аудиторію.

– Наприклад, я вважала, що для нашого проєкту цільовою аудиторією є хворі, а це виявляється не так, адже хворі – це користувачі. А цільова аудиторія – це діти і родичі, які спроможні платити за послугу, – розповіла військовий медик.

 

Про ініціативу “Україна – Норвегія”

Цей курс – “Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі” – від проєкту “Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему”, що реалізується на базі міжнародного центру “Україна – Норвегія” у Вінницькому національному технічному університеті.

Проєкт започатковано за ініціативи Міжнародного фонду соціальної адаптації, МЗС Норвегії й Університету NORD у 2003 році. Він передбачав професійну перепідготовку та соціальну адаптацію звільнених військових та членів їхніх родин. З 2015 року до проєкту додались нові категорії слухачів: учасники бойових дій, члени їхніх родин, волонтери. Нині до Норвезько-Українського університетського альянсу входять 15 українських та норвезький NORD Університет.

Випускники курсів отримують свідоцтво про профпідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD і українського навчального закладу, спільний диплом МЗС та Міноборони Норвегії. Усі випускники упродовж року отримують соціальний супровід.

У Вінниці слухачами, зокрема, опікується партнер проєкту ГО “Центр соціальної адаптації та розвитку “Європейська ініціатива”.

Фото – armyinform.com.ua

Читайте також: У Вінниці створили Фонд “Арсенал підтримки” для ветеранів, які хочуть відкрити чи розвинути власний бізнес

Читайте також: Мобільний “Veteran Hub”: у Вінниці створили команду фахівців для допомоги ветеранам в області

Читайте також: “Кімната трощі” і вінницькі пончики: “Подільська громада” підтримає чотири соціальні підприємства ветеранів АТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.