У Вінниці створили Фонд “Арсенал підтримки” для ветеранів, які хочуть відкрити чи розвинути власний бізнес

12:56
Автор: Юлія Плахтій

У Вінниці з’явився тематичний Фонд “Арсенал підтримки”, що допомагатиме ветеранам та членам їхніх родин у започаткуванні, веденні та розвитку власного бізнесу. Зокрема планується фінансова та консультативна допомога. 

На сайті “Подільської громади” повідомляється, що установчі збори Наглядової ради тематичного фонду “Арсенал Підтримки” відбулись 17 листопада. Фонд діятиме на базі фонду громади “Подільська громада”. Наразі “Арсенал” лише розпочинає свою діяльність та працює над організаційними питаннями, логотипом, представленням Фонду в Мережі тощо.

VежА поспілкувалася з головою правління Фонду громади “Подільська громада” Оленою Даніловою, яка також входить до складу Наглядової ради “Арсеналу підтримки”.

Діяльність фонду

Як розповіла Vежі Олена Данілова, Фонд було створено передусім ветеранами, які на початку 2020 року перемогли зі своїми бізнес-планами в конкурсі проектів. Зокрема це Володимир Сироватко, Михайло Жилін, а також Сергій Бондаренко. Детальніше про це можна почитати в нашому матеріалі за ЦИМ посиланням.

– Ми як Фонд “Подільська громада” мали можливість профінансувати декілька проектів-переможців. Для того, щоб не “загубилися” ці справи, щоб допомагати іншим ветеранам та взагалі зробити такий тренд допомоги ветеранам – ми створили цей “Арсенал підтримки”.

Фонд має два головні напрямки роботи: підтримка ветеранів, які вже розпочали власну справу, та тих, хто лише збирається це зробити. Для цього збиратимуться благодійні кошти та інші внески, а також надаватимуться консультації.

Зокрема протягом певного періоду (наприклад, року) Фонд акумулюватиме кошти, а за тим оголосить конкурс бізнес-проектів й переможці отримають ресурси на започаткування чи розвиток власної справи. Кількість переможців залежатиме, зокрема, від обсягу зібраних коштів.

Окрім благодійних коштів, плануються внески й від тих, кого “Подільська громада” або ж “Арсенал підтримки” фінансуватиме.

– Таким чином це – соціальне підприємництво. Ветерани реалізовують свій бізнес, віддають якусь частку від свого доходу до Фонду, щоб потім ці кошти отримали ті ветерани, які потребують підтримки у відкритті чи розвитку бізнесу, – зазначила Олена Данілова.

Також Фонд планує допомагати ветеранам (коштами чи навчанням) через грантові кошти та іншими шляхами. Наприклад, голова правління “Подільської громади” повідомила, що нещодавно “Подільська громада” виграла грант у розмірі 2 тисячі євро – ці ресурси, зокрема, спрямують на фахівців, які консультуватимуть діючі соціальні підприємства.

Олена Данілова зазначила, що для збору внесків планується запустити відповідну кампанію, втім в умовах карантину поки не визначено, якою вона може бути.

Окрім фінансової підтримки будуть також надаватися консультації: щодо СММ, юридичних аспектів підприємництва, бухгалтерії тощо. Відтак учасники Фонду, серед яких є ветерани-підприємці, в міру власних можливостей надаватимуть такі консультації, а в разі потреби будуть перескеровувати запити до фахівців поза Фондом.

Про Фонд

На установчих зборах 17 листопада обрали склад наглядової ради “Арсеналу підтримки” та голову:

– Сироватко Володимир, начальник відділу Мінветеранів у Вінницькій області; Володимира обрали головою наглядової ради.
– Сергій (ветеран АТО) та Марія Бондаренко (один голос), підприємство “Медобар”;
– Михайло (ветеран АТО) та Мирослава Жиліни (один голос), підприємство “Intermezzo Donuts“;
– Логачьов Олексій, підприємець;
– Присяжнюк Олена, головна спеціалістка відділу підтримки бізнесу, управління економічної політики ВМР;
– Шуткевич Олеся, представниця від Всеукраїнської газети “День” у Вінницькій області;
– Данілова Олена, голова правління Фонду громади “Подільська громада”;
– Лінчук Надія, програмна менеджерка Фонду громади “Подільська громада”.

Детальніше про Фонд “Арсенал підтримки” також можна прочитати на сайті “Подільської громади” за ЦИМ посиланням.

Як отримати допомогу/допомогти?

Офіційні рахунки тематичного фонду:

Благодійна організація “Благодійний фонд “Подільська громада”

р/р 2600303188653 у відділенні № 220/01 AБ “Укргазбанк”

МФО 320478,

код ЄДРПОУ 35904183

Призначення платежу: “Безповоротна благодійна допомога в рамках ТФ “Арсенал підтримки”

Контакти (телефонувати в будні, з 9:00 до 18:00):

098 210 71 68 – Володимир Сироватко, голова наглядової ради “Арсеналу підтримки”

097 613 11 51 – Олена Данілова, голова правління Фонду громади “Подільська громада”

Читайте також: Пес-“терапевт” та менеджери-психологи: як працює вінницький Veteran Hub. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Правова та психологічна допомога: у Вінниці запрацював “Ветеранський простір”

Читайте також: “Троща”, щоб звільнитися від люті та “Пончиковий театр”: у Вінниці обрали кращі бізнес-ідеї ветеранів війни проти Росії. ФОТО

Читайте також: З війни – у бізнес: історія бійця з Вінниці, який відкрив власний ресторан

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.