“Кімната трощі” і вінницькі пончики: “Подільська громада” підтримає чотири соціальні підприємства ветеранів АТО

14:39
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Благодійний фонд “Подільська громада” підтримає створення чотирьох соціальних підприємств ветеранів АТО. Серед них буде “кімната трощі” та “вінницькі пончики”. 

На сторінці фонду у Фейсбук повідомили, що підприємців підтримають в межах тематичного фонду “Підтримка української армії”, за підтримки Лудо ван дер Хейдена. Cьогодні, 30 червня, з одним із підприємців вже підписали угоду.

– Сьогодні ми підписали першу угоду із майбутніми приватними підприємцями Медобар. Мед щасливих бджіл”. Ми неймовірно щасливі мати змогу підтримати наших воїнів АТО, – йдеться у повідомленні.

Олена Данілова, голова правління Фонду громади, розповіла у коментарі Vежі, що загальна сума підтримки цих підприємців складе близько 370-400 тисяч гривень (відповідно до бізнес-плану кожного з них).

Ще десь перед новим роком Вінницька міська рада спільно з Київською бізнес-школою проводила навчання для ветеранів АТО як створювати соціальні підприємства. Вони там розробляли бізнес-плани, потім був конкурс і за його результатами визначили трьох переможців, які набрали найвищий бал. Ми, як Фонд громади, маємо хороших партнерів з-за кордону, які готові профінансувати ці три бізнес-плани, розповіла Олена Данілова.

Сьогодні була підписана перша угода, а попереду нас чекає ще три. Інші хочуть створити пончики вінницькі, вони вже навіть брендинг розробили і помаленьку пробують їх пекти. І ще одні хочуть створити “кімнату трощі”: там де психологічне розвантаження має бути. Також в нас також є один ветеран АТО, який займається дитячим дозвіллям, і ми вирішили його теж підтримати (партнер з-за кордону погодився, що він буде четвертим).

Читайте також: “Троща”, щоб звільнитися від люті та “Пончиковий театр”: у Вінниці обрали кращі бізнес-ідеї ветеранів війни проти Росії. ФОТО

Зі слів Олени Данілової, завдяки цим угодам та фінансовій підтримці ветерани АТО зможуть або розширити (як “Медобар”), або створити з самого початку свої соціальні підприємства.

Сьогодні ми підписали угоду з діючими приватними підприємцями (їм це потрібно було для підсилення), а інші троє якраз в процесі реєстрації. Як тільки вони зареєструються, ми одразу підписуємо угоду, – зазначила Олена Данілова. – Думаємо, що до кінця літа ми повністю перерахуємо кошти, і вони вже почнуть працювати.

Також у “Подільській громаді” повідомили, що певна сума прибутку від цих підприємств буде акумулюватись на створеному підприємцями тематичному фонді “Арсенал підтримки”, де ветерани АТО будуть членами наглядової ради. Зазначається, що цей тематичний фонд на конкурсній основі буде допомагати іншим ветеранам АТО у відкритті власної справи.

Ми будемо намагатися шукати й інші шляхи фінансування, але основою будуть ось ці підприємці, яких ми підтримуємо, – пояснила Олена Данілова. Вони готові певний % від свого прибутку віддавати у фонд, і як тільки там назбирається якась сума, будемо знову оголошувати якийсь конкурс по бізнес-планах для ветеранів АТО і раз в рік когось підтримувати.

Фото – facebook.com/podilska.gromada
Ілюстративне фото – lh3.googleusercontent.com

Читайте також: “Підтримай ветеранський бізнес”: у Мережі започаткували флешмоб для підтримки ветеранів під час карантину

Читайте також: “Медики – наша броня”: у Вінниці ветеран війни на Донбасі організував безкоштовну дезінфекцію “швидких”. ФОТО

Читайте також: Перемогти у війні економікою: історія військового Сергія Бенедичука, який вирішив стати аграрієм

Читайте також: У Вінниці переселенець із Луганська робить унікальні «буржуйки»-трансформери для фронту. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.