Вінницький університет отримає грант на підвищення енергоефективності

7:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький національний технічний університет отримає грантові кошти на впровадження енергоефективності у закладі. Верховна рада ратифікувала відповідну угоду про грант від Східноєвропейського Партнерства.

Минулого тижня, 16 квітня, на позачерговому засіданні Верховної Ради 339 народних депутатів проголосували “за” ратифікацію угоди про грант від Східноєвропейського Партнерства з енергоефективності та екології (E5P). Кошти спрямують на підвищення енергоефективності закладів вищої освіти, повідомляють на сайті МОН.

– Ратифікація угоди про грант фонду E5P дозволяє нам розпочати використання 10 мільйонів євро грантових коштів, що не підлягають поверненню, і 120 мільйонів євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та 30 мільйонів євро НЕФКО на реконструкцію будівель у 21 університеті. Ці кошти дозволять університетам суттєво заощаджувати на енергоресурсах та покращити умови праці та навчання, а разом із тим якість та надійність послуг університетів, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Наразі вже розпочався перший етап проєкту, визначений в угоді з Європейським інвестиційним банком. Участь у першому етапі беруть 7 університетів, зокрема й Вінницький національний технологічний університет. Також проєкт розпочнуть у Харківському політехнічному інституті, Львівській політехніці, Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка, Чернігівському національному технологічному університеті, Сумському державному університеті та Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова.

Початок фінансування для цих університетів заплановано на 3 квартал 2020 року. До кінця 2020 року Міністерство освіти і науки планує розпочати процедури закупівлі в інших 14 університетах. Для них фінансування робіт розпочнуть на початку 2021 року.

Насправді роботи у ВНТУ за грантові кошти могли розпочатись значно раніше. Про це ми писали ще у 2017 році. Як тоді коментував Veжі проректор університету, йшлось про повну енергомодернізацію корпусу. Будівлі споруджені найпізніше на початку 90-х років, а здебільшого у 60-80-ті роки і їх показники енергоефективності дуже низькі.

Фонд E5P – це донорський фонд на 200 мільйонів євро. Заснований у 2009 році для стимулювання притоку інвестицій у реалізацію муніципальних проєктів підвищення енергоефективності й охорони навколишнього середовища у регіоні «Східного партнерства». У 2014 році фонд, який першочергово розпочинав свою діяльність в Україні, офіційно поширив свою роботу на Вірменію, Грузію та Молдову. У 2017 році ще й на Білорусь.

Фонд E5P акумулює фінансові внески, які надходять від Європейського Союзу та групи з 21 країни, включаючи й ті, які отримують допомогу від фонду. Ці внески направляють у вигляді грантів на підтримку реалізації проєктів у муніципальній сфері.

Читайте також: Вінницький виш отримає понад вісім мільйонів євро на енергомодернізацію

Читайте також: У Вінниці на кількох вулицях встановлять енергозберігаюче освітлення

Читайте також: У Гнівані витратять майже мільйон євро на енергоефективність

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.