Вінницький апеляційний суд зупинив друге провадження за позовом прихильника РПЦ

13:30
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 28 січня, у Вінницькому апеляційному суді мало відбутись оскарження ухвали про закриття справи за позовом прихильника РПЦ з села Велика Кісниця. Втім, колегія суддів вирішила зупинити це провадження до вирішення схожої справи у Верховному Суді.

До суду з усіх учасників справи з’явився лише Ігор Салецький, керівник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА. Позивача Дмитра Саджениці, адвокатки відповідача (громади ПЦУ з Великої Кісниці) Сніжани Чубенко та представників релігійних громад села в суді не було.

Нагадаємо, в селі Велика Кісниця проживають понад 2000 людей. 31 січня 2019 року більше 200 мешканців села на зборах членів релігійної громади вирішили перейти з УПЦ (МП) до Православної церкви України та перереєструвати свою релігійну громаду. Відповідний пакет документів подали до Управління у справах національностей та релігій, яке внесло зміни.

Частина селян вирішила не переходити, тож син місцевого священника Московського патріархату Дмитро Саджениця звернувся до адміністративного суду з метою визнати рішення зборів та реєстрацію незаконними. Однак там провадження закрили й порадили звернутись до цивільного судочинства.

Втім, 10 грудня 2019 року Вінницький міський суд закрив цивільне провадження за позовом РПЦ до Вінницької ОДА та парафіян Православної церкви України.

Перше фото – з попереднього засідання у Вінницькому міському суді

Рішення про зупинку розгляду справи є вже другим – 23 січня Вінницький апеляційний суд ухвалив аналогічне рішення у справі за позовом прихильника РПЦ до перереєстрованої релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці.

В обох випадках справи зупинили до закінчення перегляду Верховним Судом справи № 598/157/15-ц. В ній позивачами виступили одинадцять парафіян УПЦ (МП) релігійної громади «Парафії святого Архистратига Михаїла» села Бутин Збаразького району Тернопільської області.

Там віряни Московського патріархату ще у 2015 році почали оскаржувати перехід від єпархії Української Православної Церкви до єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, що стався в лютому 2014 року. Наразі провадження перебуває на розгляді в Об`єднаній Палаті Касаційного цивільного суду Верховного Суду.

Як повідомив Vежі Ігор Салецький, наразі на розгляді апеляційного суду перебуває ще три справи за позовами представників релігійних громад (РПЦ – авт.) з Вороновиці (Вінницький район), Красносілки (Бершадський район), Четвертинівки (Тростянецький район). Ще 16 справ розглядають суди першої інстанції.

Фото автора

Читайте також: Суд не визнав слідчу в справі Салецького упередженою. ФОТО

Читайте також: У начальника “релігійного” управління Вінницької ОДА відбулися обшуки та вилучили документи

Читайте також: Поразка російської церкви: суд у Вінниці закрив провадження за позовом МП проти парафіян ПЦУ

Читайте також: Суд у Вінниці зупинив провадження про “повернення” Спасо-Преображенського собору Московському патріархату

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.