Суд у Вінниці зупинив провадження про “повернення” Спасо-Преображенського собору Московському патріархату

18:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд зупинив апеляційне провадження за позовом прихильника РПЦ до перереєстрованої релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці. Розгляд продовжиться після закінчення перегляду схожої справи у Верховному Суді.

Як повідомила Vежі Надія Чорна-Гаража, прес-секретарка Вінницького апеляційного суду, відповідна ухвала була прийнята вчора, 23 січня.

Причиною зупинки апеляційного оскарження такого переходу є необхідність, на думку суду, закінчення перегляду  Верховним Судом справи № 598/157/15-ц, в якій позивачами виступили одинадцять парафіян УПЦ (МП) релігійної громади «Парафії святого Архистратига Михаїла» села Бутин Збаразького району Тернопільської області.

Там віряни Московського патріархату ще у 2015 році почали оскаржувати перехід від єпархії Української Православної Церкви до єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, що стався в лютому 2014 року. Наразі провадження перебуває на розгляді в Об`єднаній Палаті Касаційного цивільного суду Верховного Суду.

Натомість, у випадку позову Никодима Виговського до релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці Православної Церкви України ситуація дещо схожа. Позивач просить визнати недійсними рішення Парафіяльних зборів від 18.12.2018 року та від 06.02.2019 року, коли офіційно було вирішено перейти до ПЦУ та внести зміни до статуту (які позивач також хоче визнати недійсними).

Пізніше, 27 листопада 2019 року, Вінницький міський суд закрив це провадження, мотивуючи це тим, що “суди не уповноважені вирішувати питання, пов’язані зі зміною канонічної підлеглості релігійної організації”. Втім прихильник РПЦ вирішила таку ухвалу оскаржувати.

Нагадаємо, 16 грудня 2018 року у Свято Преображенському кафедральному соборі УПЦ МП у Вінниці, митрополит Вінницький та Барський Симеон (Шостацький) оголосив про свій перехід до новоствореної автокефальної української помісної церкви та про перехід громади Спасо-Преображенського кафедрального собору.

 

 

Фото з архіву Vежі 

Читайте також: Вінницькі суди закрили більшість справ за позовами прибічників Московського патріархату

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.