У начальника “релігійного” управління Вінницької ОДА відбулися обшуки та вилучили документи

14:24
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький стверджує, що слідча вінницької поліції пішла на хитрість, аби вилучити в чиновника документацію, яка стосується резонансної релігійної справи на Вінниччині.

Так, Ігор Салецький на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що 30 жовтня він мав бути присутнім на судовому засіданні у смт.Тростянець, відтак напередодні подав клопотання слідчій Воронюк С.В., аби мати можливість виїхати за межі Вінниці. За словами Салецького слідча погодила його виїзд і дочекавшись, коли чиновник покине Вінницю, разом з двома працівниками поліції прийшла в Управління, яким керує Салецький, аби вилучити документи.

Ігор Салецький стверджує, що йдеться про документи, що стосуються двох справ про реєстрацію громад ПЦУ у смт Вапнярка та селі Новоживотів Оратівського району Вінницької області.

“Знаючи, що у мене судове засідання, слідча у будь-який спосіб намагається відсторонити мене від участі у судових засіданнях, де я як керівник повинен відстоювати позицію державного органу”, – зазначив Салецький.

Він додав, що по цим населеним пунктам слідча Воронюк вже приходила до нього 26 вересня з ухвалами Вінницького міського суду від 17 та 19 вересня, в яких суд зобов’язав його надати доступ до документів реєстраційних справ цих релігійних громад.

“Мною 04.10.2019 року підготовлено та надано слідчій всі документи реєстраційних справ, які знаходяться в управлінні, після чого слідча Воронюк почала вимагати документи, які не передбачені ухалами Вінницького міського суду. У клопотанні по останній ухвалі слідча Воронюк стверджує, що я нібито не давав їй доступ до документів. Все роблять для того, щоб заблокувати мою участь у судових засіданнях”, – наголошує Салецький.

За словами Салецького, обшук у його кабінеті розпочався о 10:30, а завершився тільки о 21:40. В ході обшуку поліцією було вилучено усі документи.

Історія питання

Нагадаємо, що на початку жовтня проти Ігоря Салецького Вінницькою обласною поліцією було відкрито провадження за статтею “самоправство” за зверненнями представників Російської православної церкви. Вони звинувачували чиновника в тому, що він нібито неправомірно зареєстрував дві релігійні громади, які перейшли з РПЦ до Православної церкви України. Ідеться про села Велика Кісниця та Лука-Мелешківська.

 

4 жовтня за зверненням слідчої поліції, Вінницький міський суд наклав особисте зобов’язання на Ігоря Салецького, згідно з яким він був позбавлений права виїжджати за межі міста без погодження слідчої. Рішення судді Клапоущака тоді “привітали” вигуками “Ганьба!” учасники мітингу, які зібралися під стінами суду.

Вже за 6 днів, 10 жовтня, за клопотанням тієї ж слідчої суддя Вишар відстороняє Салецького від посади начальника управління, нібито за приховування документів та ухиляння від допитів. Сам Салецький на суді стверджує, що в матеріалах справи відсутні три протоколи допиту Салецького, які слідча, на думку підсудного, навмисно не додала до матеріалів справи.

Вже 18 жовтня Апеляційний суд скасовує рішення першої інстанції та поновлює Салецького на посаді. Сам Салецький звертається до міністра Авакова. У своєму зверненні чиновник називає безпідставними обвинувачення представників РПЦ та поліції щодо нібито порушеного ним закону.

Водночас мешканці сіл, де триває церковний конфлікт, називають дії поліції релігійно вмотивованими та вважають, що керівництво поліції Вінницької області свідомо лобіює інтереси Російської православної церкви на Вінниччині. Зокрема активісти вказують на лояльне ставлення поліцейських до тітушок, які нападають на вірян в селах, а також  на той факт, що навіть на території ГУ Нацполіції у Вінницькій області діє церква РПЦ.

Водночас очільник Вінницької обласної поліції генерал Юрій Педос на ці закиди реагує імпульсивно та закликає “не розділяти українців”.