Вінницькі гноми, громадські могили та молодіжний театр: які проекти подали на Бюджет громадських ініціатив-2018

20:57
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Учора, 15 травня завершився прийом заявок на цьогорічний конкурс Бюджету громадських ініціатив. На реалізацію проектів, які будуть реалізовані вже наступного року, цього разу міська рада виділила сім мільйонів гривень.

Вже сьогодні на сайті міської ради з’явився перелік усіх проектів, поданих на конкурс – всього їх 72. Наразі лише до 26 проектів прикріплені картки з їхнім коротким описом, про решту 46 можна судити лише за їхніми заголовками. Однак серед проектом з описами є досить оригінальні пропозиції.

Шляхами Вінницьких Гномів

Так, Сергій Загородній пропонує проект “Казки про вінницьких” гномів, на його реалізацію автор просить 200 тисяч гривень – це “малий” проект. Окрім видання книги про “Вінницьких гномів”, п. Загородній пропонує створити міф, легенду про вінницьких гномів, які мешкають у підземеллях. Також автор вважає, що було би доречно встановити фігурки гномів по місту та проводити екскурсію “Шляхами вінницьких гномів”.

Рекультивація кладовищ + крематорій

Микола Сахно пропонує глобальну ідею “корінної реорганізації похоронної справи” у Вінниці. Зокрема проект створення крематорію та масового перепоховання небіжчиків в громадських та родинних могилах. Кладовища автор пропонує рекультивувати, створити на їхньому місці парки квітів, а також спорудити крематорій.

Вартість проекту Микола Сахно оцінив у майже мільярд гривень, тож очевидно, що цей проект не буде допущено до голосування.

Молодіжний театр

Один з великих проектів вартістю 834 тисяч гривень є ідея Юлії Педоренко створити молодіжний театр. Облаштувати його пропонують  на базі вінницького Центру підліткових клубів, для цього треба закупити оргтехніку, грим, бутафорію та ін. Окрім того ідея передбачає проведення серії майстер класів з акторської майстерності, виготовлення бутафорії, клоунади та ін.

Алея закоханих: перезавантаження

Група авторів з десяти осіб подали на розгляд конкурсної комісію ідею створення нової алеї закоханих у Вінниці. З огляду на те, що колишню Алею закоханих в Центральному парку “змістила” “Вінниця в мініатюрі”, автори пропонують облаштувати нову алею на вул. Андрія Первозваного.

Так, тут пропонують створити клумбу у вигляді двох великих сердець, а також встановити металеву ковану інсталяцію у вигляді дерева, на яке закохані зможуть вішати замки як символ свого кохання. Всю територію пропонують обсадити деревовидними трояндами, встановити освітлення та покласти плитку.

 

Як пояснив Vежі директор Департаменту правової політики Роман Бочевар, наразі ці проекти мають пройти експертизу, яка вирішить, які саме ідеї будуть допущені до голосування. Саме голосування може розпочатися ближче до осені.

Нагадаємо, що цього разу порядок голосування за проекти буде змінено. Зокрема, на саме голосування відведуть більше часу, а кожен вінничанин зможе підтримати відразу чотири проекти: два великих і два малих. Детальніше про зміни до процедури можна почитати за цим посиланням.

З повним переліком поданих проектів цього року можна ознайомитись у спеціальному розділі сайту ВМР.