Голосувати дозволять більше та довше, агітувати – заборонять: новації “Бюджету громадських ініціатив”

14:28
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Цього року за проекти Бюджету громадських ініціатив заборонять агітувати, збільшать тривалість голосування та дозволять вінничанам підтримати відразу чотири проекти замість двох, як це було раніше.

Сьогодні у Вінницькій міській раді оголосили про початок четвертого в історії міста конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”. Цього року, як і в попередньому, на реалізацію ідей для покращення Вінниці передбачено 7 мільйонів гривень.

Як і раніше, розподіл коштів між великими та малими проектами відбудеться у співвідношенні 85% на 15% відповідно. Тож великі проекти отримають майже шість мільйонів фінансування, а малі – трохи більше мільйона.

Онлайн-подання пропозицій

Водночас цього року в “Бюджеті громадських ініціатив” передбачено багато нововведень. Зокрема, тепер проекти можна буде подавати через всеукраїнську платформу “Громадський бюджет” – це дозволить подавати до проектів більшу кількість додаткових матеріалів. На цій же платформі можна буде і голосувати за подані проекти.

Окрім того з’явиться можливість подавати конкурсні заявки і в електронній формі у вигляді відсканованих оригіналів документів на електронну скриньку [email protected]. Збереглася можливість подавати проекти і в паперовому вигляді у Віділ звернень громадян на вул. Соборній, 59.

Також змінилася і форма подачі проекту: його автором може бути лише одна особа (громадянин України, а не лише мешканець Вінниці), водночас конкурсна заявка має бути підтримана десятьма мешканцями Вінниці.

 

Голосувати довше і більше

Зміниться і термін голосування за проекти: раніше вінничани могли могли підтримувати проекти протягом 10 календарних днів, тепер голосування триватиме 15 днів. Організатори конкурсу вважають, що це дозволить вінничанам більш детально ознайомитися з проектами та прийняти зважене рішення. Важливо й те, що цього року можна буде підтримати відразу чотири проекти конкурсу: два великих і два малих.

Окрім того, тепер бланки для самого голосування будуть пронумеровані, а головне – заповнені виключно особою, котра голосує. Також буде заборонено здійснювати агітацію за будь-які проекти на пунктах, де відбувається голосування: дозволять лише ті інформаційні матеріали про конкурсні пропозиці, які виготовить міська рада.

Водночас для того, аби про самі проекти дізналося якомога більше вінничан, міська рада влаштує “Ярмарку проектів”, де їхні автори зможуть детально розповісти про власні пропозиції всім охочим та поспілкуватися між собою.

– Ми чекаємо нових ідей для розвитку Вінниці, позаяк кожного року проекти стають більш цікавими і жвавими, більш якіснішими. Все менше проектів ми відхиляємо на етапі приймання пропозицій. Водночас закликаємо всіх утриматися від фальсифікацій та порушень під час здійснення голосування та проведення агітації, адже порушники можуть бути зняті х конкурсу, – розповім очільник юридичного департаменту Вінницької міської ради Роман Бочевар.

Проекти на конкурс “Бюджет громадських ініціатив” почнуть приймати з 1 квітня до 15 травня. Фінансування великих проектів від 200 тисяч гривень до мільйона на один проект, малих – до 200 тисяч гривень.