Вінницьке мистецьке об’єднання “PLAI” потрапило до трійки переможців марафону від “House of Europe”

15:09
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Локальні організатори фестивалю “Air ГогольFest” та багатьох інших мистецьких подій у Вінниці ГО “Мистецьке об’єднання “PLAI” увійшли до трійки переможців “кухні проєктів” від програми Європейського союзу.

Як розповіла “Veжі” учасниця “PLAI” Олександра Тарас, задачею конкурсу, так званого “хататону”, було презентувати свою ідею, яка в умовах пандемії допоможе креативному сектору втриматись в умовах кризи і почати переформатування у онлайн. Під час марафону вінницька команда презентувала свою ідею створення простору у Вінниці для онлайн-стрімів.

ГО “Мистецьке об’єднання “PLAI” долучилися до створення низки фестивалі, концертів та мистецьких подій у Вінниці, зокрема фестиваль “Air ГогольFest”, мистецькі вихідні “SUN-територія”, вінницький “Зелений контрабас” та багато інший концертів українських та закордонних гуртів.

Відео – Eugene Gorun

“Хататон Hack the Culture” – культурний “ідеятон на хаті” від “House of Europe”, пітчинг проєктів.

“House of Europe” (“Дім Європи”) — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.

За потрапляння до трійки переможців команда отримала 3 000 євро на розвиток проєкту, представленого на “хататоні”. “Це кошти, які допоможуть нам організувати роботу в онлайн форматі”, – каже Олександра. На місце переможців претендували сто команд.

Як розповідає Олександра, над ідеєю працювали дві доби та “дуже мало спали”:

– Ми отримали колосальний досвід роботи з менторами та іншими командами. Цікавий, корисний формат. Так вийшло, що під час “хататону” ми почали працювати з іншими організаторами, наприклад з Respublica Fest, а саме директором та його командою Андрієм Зоїним. Наша команда розширюється, з’являються нові люди, і це найбільша цінність.

“Хататон” дуже позитивно вплинув на нас. Ми вдячні організаторам за формат. Ми були сміливі, вчились, а тепер сповнені ентузіазму працювати далі над своїми чесними плаївськими задачами.

Олександра додає, попри карантин команда “Plai” не опустила рук та почала працювати над створенням власного простору для онлайн-трансляції. Де саме розміститься цей простір–  поки що секрет:

– Це поки що secret-place в якому плануємо реалізувати багато проектів онлайн з перспективою оффлайну, звісно! Поки нічого не можемо анонсувати, постійно працюємо і завершуємо підготовку нашого маленького простору зі змістом.

Нагадаємо, нещодавно команда долучилася до онлайн-фестивалю Інтерсіті LIVE, під час якого в режимі наживо виступили 17 музичних колективів, зокрема THE HYPNOTUNEZ, Tik Tu, Павло Гудімов, BRAT, Ofliyan та інші. В підсумку 11 тисяч людей з десяти країн переглянули стрім, який також транслювався на сторінці “Vежі”.

Читайте також: Нова covid-реальність: як життя у Вінниці переходить в онлайн

Читайте також: “Коли є лиш момент “тут і зараз” – який може бути страх?”: Олександра Тарас-Венславовська про печери, “Plai” та “солодке повітря”

Читайте також: Простір мистецтва, свободи і творчого хаосу: у Вінниці відкрилася SUN Територія. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Мистецькі вихідні, екофест та вікенд мандрівників: якою буде вінницька “SUN-територія-2020”

Читайте також: Гоголь Night: найкращі фото з першої ночі на Air Гоголь Fest-2019

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.