Простір мистецтва, свободи і творчого хаосу: у Вінниці відкрилася SUN Територія. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:48
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Опівдні 28 червня на околиці Вінниці відкрилася нова культурно-мистецька локація SUN Територія. Перші “Мистецькі вихідні” на місці колишнього дитячого санаторію ім. Коцюбинського триватимуть тут наступні три дні та ночі – аж до 30 червня включно. 

Учора кореспонденти Vежі дивилися та дізнавалися, як триває підготовка до відкриття досить великої території обмеженими силами дуже невеликої групи волонтерів. Через дефіцит людей, волонтери та ініціатори створення “SUN Територія” мусили працювати буквально по 24 години на добу, однак самовіддано та з неабияким ентузіазмом.

Як готувалися

Як там зараз

Сьогодні ж ми прибули на “Мистецькі вихідні” рівно о 12:00, аби на власні очі побачити, як зараз виглядає “SUN Територія” і що там відбувається.

Порівняно з тим, що ми бачили на цьому місці два тижні тому, на території стало значно більш чисто та акуратно, адже довгі роки тут все було занедбано і захаращено, а будівлі перебували в плачевному стані. Не можна сказати, що зараз там – п’ятизіркові бунгало з видом на океан, однак для не надто вимогливої, в плані побутового комфорту, публіки, тут буде досить затишно.

 

Інфраструктура SUN Території

Загалом територія поділяється на кілька зон: кемпінг, де можна встановити власні намети, головна сцена, де відбуватимуться концерти, зона “garden”, дитяча зона (яка досі облаштовується), літня сцена (де встановлено великий екран та відбудеться короткий кінофестиваль короткометражок “Відкрита ніч”), проекторна Sunтиметр (це зона в приміщенні, там триває підготовка до спеціального перформансу), а також невелика місцина, де можна зайнятися слеклайном.

 

Окрім цього, тут також встановлено три торгові точки: від ресторану Johnny Raw (пиво, бурбон, текіла, ром і коктейлі), від кав’ярні “Синій Кактус” (кава + закуски типу мафінів з шинкою, пиріжків зі шпинатом, куркою тощо), а також Rusty Jar, де невдовзі продаватимуть шаурму та лаваш із сиром. Ще в обід на всіх цих точках кипіла робота, проте через невелику кількість присутніх на початку Мистецьких вихідних, це не викликало особливого невдоволення. Особливо спраглим до кави, хто не хотів чекати, поки прогріється каво-машина, пропонували пожувати самі кавові зерна. Ми пожували, допомогло.

 

Тут вже розгорнули медпункт, працює охорона, а митці завершують створювати свої інсталяції. Також тут працюють біотуалети.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тим часом кількість людей на “SUN Території” поступово збільшувалася як за рахунок мешканців Старого міста, так і тих вінничан, які добиралися до місця спеціальними автобусними “шатлами”, які працюють протягом Мистецьких вихідних.

А організатори продовжували облаштовувати свої локації, здається, вже з більшим ентузіазмом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Похід до лісу

Поки музиканти робили саундчек на сцені, організаторка всього дійства Олександра Тарас запропонувала всім охочим вийти за територію та пройтися до Сабарівських скель, аби там, безкоштовно, всі охочі спробували зробити власні перші кроки в альпінізмі. А за тим – ще й завітати на читання творів Михайла Коцюбинського на тому самому легендарному камені Коцюбинського, де він надихався на написання своїх творів.

Дістатися від “SUN Території” до Сабарова через мальовничий і напрочуд чистий ліс можна за 15-20 хвилин неквапливим кроком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дорогу знайти досить легко, а волонтери ще й позначили стежку намальованими стрілочками та жовтим маркуванням на камінні. На початку шляху нам трапилися ще й кілька озер, яких в цій місцині – цілий каскад. Кажуть, купатися в них, може, і не варто, але рибу ловити можна. Одне озеро виявилося з таким кольором води, ніби там водяться алігатори.

 

Скелелазіння

Біля скель на Сабарові нас вже чекали досвідчені альпіністи, за плечами яких сходження на найвищі вершини світу: вони допомагали новачкам у цьому спорті вперше вилізти на скелю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На свій страх і ризик, журналіст та фотографиня Vежі також спробували дістатися вершини – з різним успіхом, щоправда. Але відчуття – ні з чим незрівнянні, особливо під час майже “вільного падіння” вниз. Рекомендуємо спробувати кожному, адже в наступні дні Мистецьких вихідних ця атракція також буде доступна.

 

 

 

Читання на камені Коцюбинського

Після підкорення вершин, усіх, хто був на прогулянці, запросили на не менш романтичну частину програми: читання Коцюбинського на однойменному камені, розташованому на водах Південного Бугу зовсім близько до берегу. Організатор події – звісно, Олександр Вешелені, – прийшов до каменю з томиком Михайла Коцюбинського та відрекомендував себе як “представник консульства МихМиха”.

 

 

– За легендою, нібито саме на цьому камені Коцюбинський надихався. Пролетарі пізніше навіть встановили тут відповідну табличку, а хтось ще на іншому боці каменю ще й вибив цитати з деяких творів письменника. Взагалі Коцюбинський завжди любив тікати від “міської куряви” за місто, зокрема у Зарванці. А до цього каменю на човні його підвозив сусід, – розповідає Олександр, поки публіка вмощується на не надто великому камені.

 

За тим відбулися самі читання: Велешені обрав уривок із твору Хо (“Ранок у лісі”), де розповідається про містичного лісового діда Хо, який уособлює собою страх. І померти він зможе лише тоді, коли всі живі істоти хоча би раз зможуть подивитися йому в очі, а відтак – перемогти свої страхи. “Попри те, що вже минуло понад сотня років з моменту написання цього твору, ми бачимо, що страх досі повсюдно”, – романтично підсумував Олександр Вешелені читання на камені.

 

Що вже є і чого очікувати ще

А тим часом “SUN Територія” продовжувала наповнюватися людьми. На центральному майдані вже встановили гончарне коло з гончарем, який вчить дітей створювати глиняні вироби найдавнішим методом, кав’ярні та бари вже почали напувати та годувати прийдешніх, а музиканти і поети – завершувати свої приготування до вечірньої програми. Адже сьогодні тут ще триватимуть гуляння до пізнього вечора, а також завтра і післязавтра. Детальну програму фестивалю можна прочитати за цим посиланням.

 

 

 

 

 

 

До речі, вхід на “Мистецькі вихідні” – вільний, але організатори будуть вдячні всім на добровільні пожертви для розвитку проекту.

Нагадаємо, що з повною програмою Мистецьких вихідних 28-30 червня ви можете ознайомитися ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.  А дізнатися, як дістатися місцини громадським транспортом або ж спеціальним “шатлами” – ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Фото Ольги Мірошниченко