“Символ визволення з духовного полону”: у вінницькому соборі пояснили, чому підняли над храмом національний прапор. ВІДЕО

15:25
Автор: Андрій Качор

25 липня у Спасо-Преображенському соборі Православної церкви України, що у Вінниці, урочисто підняли державний прапор України. Така подія на Вінниччині відбувається вперше та, як пояснили самі священики, має важливе та символічне значення для української церкви. 

Прес-секретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ ієромонах Софроній (Чуприна), поєднання віри та патріотизму для християнина є абсолютно природнім, тому й традиція встановлювати прапори біля православних храмів має бути поширеною в Україні.

– Для православних християн взагалі є звичним поєднувати патріотизм і патріотичне виховання з духовним вихованням. В духовному плані це можна порівняти з тим, як іудейський народ виходив з Єгипту, з духовного полону і фараон не хотів їх відпускати і довгий час його переслідував. Тому дійсно, протягом багатьох років ми були в такому духовному полоні від російської православної церкви і взагалі Російської Федерації. Хоч і раніше ми отримали державну незалежність, але тільки зараз ми отримали духовну незалежність.

 – Ми вирішили наслідувати тим добрим традиціям, які існують в багатьох церквах: Елладській (Грецькій), румунській, грузинській, сербській. Ці прапори будуть вказувати на те, що цей храм є центром православ’я на Вінниччині. Адже хто не любить свою земну Вітчизну, в якій живе нині, то як він може любити свою Вітчизну духовну, Небесний Єрусалим, якого не бачить, але каже, що прагне в ньому жити? – сказав митрополит Симеон під час богослужіння.

Детальніше про те, як це відбувалося та багато фото читайте та дивіться за цим посиланням.