Вінничани в Італії: про коронавірус, італійців та карантин. ФОТО

16:01
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Коронавірус стрімко рухається світом. Нині в Італії зафіксовано найбільший в Європі спалах епідемії. Оскільки в цій країні карантин розпочався 10 березня, ми вирішили поцікавитись, як наші співгромадяни та самі італійці ставляться до таких обмежень та що думають про запровадження карантину в Україні.

Станом на 12 годину 12 березня в Італії підтверджено 12 462 випадків захворювання на COVID-19 (простіше – “уханський коронавірус”). Через хворобу в країні вже загинули 827 осіб, одужати змогли 1 045 громадян.

Щоб зупинити стрімке поширення коронавірусу, влада Італії вирішила оголосити карантин на всій території країни з 10 березня.

VежA поспілкувалась із двома вінничанками, які проживають в Італії, щоб зрозуміти, як коронавірус вплинув на життя наших співгромадян та самих італійців, а також про те, яким вони бачать карантин в Італії та що думають про такі заходи в Україні.

Аліна Тимощук мешкає разом з чоловіком та дитиною поблизу Рима. Разом із 60 мільйонами мешканців Італії, вони також опинились на карантині.

– Дійсно уряд Італії вжив надзвичайних заходів для того щоб запобігти розповсюдженню коронавірусу. Вийшов указ про те що люди повинні перебувати у своїх оселях й нікуди далеко не виїжджати. Тому були скасовані всі масові заходи, закрили школи, дитячі садочки, обмежили час роботи кафе, ресторанів та торгових центрів.

Фото Euractive

Водночас, попри драматичні сюжети в окремих ЗМІ, продуктові магазини працюють у звичному режимі, а продуктів на полицях вистачає. Також усі, кому потрібно йти чи їхати на роботу, можуть спокійно пересуватись.

– Багато маленьких магазинчиків з одягом, побутовою технікою, перукарні та інші невеличкі офіси закриті. До слова, банк учора прислав повідомлення, що перед тим, як прийти до них, потрібно записатись. Страхова компанія теж, наприклад, повідомила, що їхній офіс закритий для відвідування, але всі питання можна вирішити телефоном.

Аліна додає, що останнім часом на вулицях міста дійсно поменшало людей. Зокрема, майже не видно, щоб гуляли діти та громадяни похилого віку. Люди розуміють, що існує потенційна загроза, тому дотримуються рекомендацій уряду й намагаються залишатись вдома, якщо є така можливість: “Тобто всі люди виконують обмеження, скасовують всі плани й просто залишаються вдома”.

Інша вінничанка, Дарина, повернулась в Україну саме в день, коли на території Італії оголосили карантин – 10 березня. Вона працювала та мешкала разом із подругами у Флоренції, регіон Тоскана. За її спостереженнями, у Флоренції на вулицях дуже мало людей. Села та містечка поряд також майже порожні, оскільки велика кількість людей просто бояться виходити на двір.

– Паніки в принципі не було, але бояться захворіти саме люди похилого віку, тому що серед них дуже велика смертність. Ми точно не очікували, що буде карантин на території всієї країни. Сиділи до останнього. Не думали, що все буде так погано. Просто дуже швидко почали хворіти більше людей.

Інформування людей на вулицях

Дарина розповідає, що чимало маленьких магазинів та закладів громадського харчування закрили. Однак переважно карантин в тих закладах, які відвідували хворі на китайський коронавірус. Один з таких ресторанів закрили по сусідству з будинком дівчат.

У тих магазинах, які відкриті, на вході стоять засоби для дезінфекції, а продавці – в рукавичках.

 

– Всі скуповують продукти, особливо пасту, такими величезними кошиками. Насправді в нашому регіоні дуже багато було хворих. Магазини, ресторанчики закрили на карантин й тижні два вони точно будуть закриті. Коли я додому скуповувала якісь продукти, хотіла сир чи пасту взяти, то все було закрито, аутлети теж закриті.

– Також ресторани та бари закриті. А італійці ж вечорами всі люблять сидіти по ресторанах, барах, піцеріях. Там же не лише молодь ходить, як у нас, а вже такі дідусі та бабусі. Вони завжди сиділи, а це вже бояться вірусу, тому й вдома, – додає дівчина.

Пояснює, що в Україну мала б повертатись на тиждень пізніше. Однак, зваживши, як загострюється ситуація в країні, вирішила приїхати раніше.

– Планую повертатись (в Італію – ред.), але не зараз. Місяць чи два точно потрібно посидіти тут. Там зараз все так дуже… Кажуть, що зараз вже потрібно мати довідки, щоб пояснити з якої причини виходиш з дому. Подруги мої не повернулись ще, у них там були справи й вони не можуть зараз виїхати, тому що не мають потрібної довідки. Застрягли там вдома.

Дарина розповідає, що коронавірус вплинув на деякі італійські традиції. Зокрема на вітання при зустрічі. Якщо раніше знайомі обов’язково обіймались та цілували один одного у щоки, то зараз вже ставляться обережніше та просто потискають руки.

Жартівливий напис в одному з італійських закладів: скільки вина пити при тій чи іншій хворобі. Знизу на дошці: “Коронавірус. Одна пляшка Ламбруско”

– В Італії зрозуміло, чому вони закрились на карантин, там дуже багато людей хворих. Чому в Україні – я не розумію, якщо чесно. У нас більше паніки, а насправді там (в Італії – ред.) і в аеропортах є люди, навколо були люди. Не всі в масках ходять. На мою думку, люди більше навіяли ось це все. В Італії паніки немає, це більше наші панікують.

Нагадаємо, що 11 березня Уряд України вирішив оголосити карантин на території країни через COVID-19. На період з 12 березня по 3 квітня Кабінет міністрів заборонив:

  • відвідування учнями навчальних закладів;
  • проведення всіх масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів;
  • експорт з України товарів протиепідеміологічного призначення (до 1 червня). Йдеться про спеціальні захисні костюми, рукавички, медичні маски, окуляри, респіратори.
  • розглядається можливість закриття авіасполучення з деякими країнами (з якими саме, поки не уточнюється) і закриття більшої частини КПП на кордонах – із 219 пропонується залишити 49.

Через темпи розповсюдження захворювання, Всесвітня організація охорони здоров’я вже оголосила пандемію.

Станом на 12 годину 12 березня у світі налічується 126 660 випадків захворювання на китайський коронавірус. Одужали 68 305 осіб, померли – 4 641 ( з них понад 3000 у Китаї). В Україні ж офіційно зареєстровано один випадок захворювання.

Фото надані героїнею матеріалу

 

Читайте також: Вінничан, які приїхали з-за кордону, просять звернутися на лінію “15-60”

Читайте також: На Вінниччині організують дистанційне навчання для школярів на час карантину

Читайте також: У Вінниці посилили дезінфекцію громадського транспорту

Читайте також: Як працюватимуть вінницькі кінотеатри під час карантину

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.