Відсьогодні щеплені бустерною дозою можуть згенерувати у “Дії” новий COVID-сертифікат 

11:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

Відсьогодні всі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19, можуть згенерувати у “Дії” новий COVID-сертифікат. Термін дії документа складатиме 270 днів, як у всіх країнах ЄС.

Про це повідомили на сайті МОЗ. Щоб отримати сертифікат, достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку “Дія”: обрати розділ “Послуги”, натиснути пункт “COVID-сертифікати”, обрати відповідний тип сертифіката і надіслати запит.  Зробити це можна одразу в перший день введення дози вакцини проти COVID-19, щойно медики введуть дані про вакцинацію до ЕСОЗ.

– Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Зауважимо, для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує надавати перевагу мРНК-вакцинам – “Moderna” або “Comirnaty”, незалежно від того, якою вакциною раніше був проведений повний цикл вакцинації, – зазначають у МОЗ.

Українці, які отримали бустер, зможуть отримати крім COVID-сертифіката ще й Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Цей медичний документ видається за місцем щеплення чи в сімейного лікаря, та в ньому мають бути перелічені всі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Повідомляється, що український COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14 дня від дати щеплення.

Наразі понад 350 тисяч українців посилили свій захист та вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини. Принаймні 1 дозою вже вакциновано половина дорослого населення. Більше 47% отримали повний базовий курс вакцинації, а саме 2 дози. Збільшення відсотку вакцинованих українців, дозволить нам з більшою впевненістю дивитися у майбутнє, заявив міністр Віктор Ляшко.

Щодо Вінницької області, то бустерну дозу щеплення отримали 15 330 людей. Загалом на Вінниччині уже повністю вакциновано близько 50% дорослого населення. Такі дані, станом на 1 лютого, опублікували на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

У МОЗ також нагадують, що два тижні тому Уряд, вслід за рішенням ЄС, скоротив термін дії “зелених” COVID-сертифікатів. Замість 365 днів він тепер складає 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно відображався у додатку “Дія”, потрібно згенерувати свій документ повторно. Це важливо зробити, оскільки після того, як сплине 270 днів від останньої дози повної вакцинації, документ втратить чинність.

Графіка – МОЗ

Читайте також: Майже вдвічі більше базового рівня: статистика випадків грипу та ГРВІ на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.