У Вінниці розпочали реконструкцію парку «Хімік» на Замості. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:03
Автор: Дар'я Гоц

Оновлено: 6 Квітня 2021, в 16:27

У Вінниці розпочалась масштабна реконструкція парку «Хімік». Там з’являться дитячі та спортивні майданчики, «Лавка добросусідства» та тиха зона. Завершити роботи планують до вересня.

Сьогодні, 29 березня, розповіли про початок ремонтних робіт у парку, що по вулиці Петра Запорожця, а саме між вулицею Некрасова та СК «Нива». Нещодавно парк огородили металевим парканом, а на його території сьогодні вже працює техніка та тривають підготовчі роботи.

 

Загальна площа капітального ремонту становить 2,4 гектара. Спершу реконструкцію парку оцінили у 30 160 610 гривень, але завдяки тендеру вартість робіт вдалось зменшити на понад 10 мільйонів — до 20 053 024 гривень.

– Парк «Хімік» знаковий для цього району та мешканців, — розповідає заступник міського голови Андрій Очеретний. — Ми не мали можливості розпочати реконструкцію у 2020 році з об’єктивних причин. До цього проекту у нас також залучена німецька урядова організація GIZ, у рамках проекту Інтегрований розвиток міст в Україні. Разом з ними ми підписали Меморандум про реалізацію проекту. На цей парк вони також виділили кошти у розмірі 50 тисяч євро. Останнє постачання елементів для благоустрою парку відбулось у березні цього року. Поставку здійснили у повному розмірі, тому ми маємо можливість розпочати повномасштабну реконструкцію парку.

 

 

Що планують зробити

Проект передбачає значний обсяг робіт. Протягом наступних місяців на території парку відремонтують вхідну групу та паркан, облаштують майданчики для відпочинку та культурних заходів. Зокрема, будуть дитячі та спортивні майданчики. Крім того, ще облаштують універсальне поле та бігові доріжки.

Алею парку також капітально відремонтують. Родзинкою реконструкції називають облаштування «Лави добросусідства» та лави-фонтану. Оскільки раніше у парку також вигулювали собак, для них облаштують окрему ділянку.

 

Наразі триває обрізка дерев, однак згодом планують додатково висадити зелені насадження. Запроектовано облаштування велопарковки, урн для сміття, громадської вбиральні, камер відеоспостереження, а також встановлять нові світильники.

 

– Зараз у нас обрізка дерев, демонтаж старих конструкцій і прокладання мереж каналізації, водогону, а далі будемо виставляти опори й буде вимальовуватись по благоустрою. Найперше потрібно нам провести земляні роботи, тому що вони найбільше часу займають, – розповів представник підрядної організації Вадим Драчук.

Представниця підрядної організації пані Людмила запевнила, що будівельники відтворять все, що передбачає проект реконструкції парку. Разом з тим сподіваються, що погодні умови будуть сприятливими та не перешкоджатимуть вчасному виконанню робіт.

– Головні вимоги до нашого генерального підрядника це якісне та вчасне виконання, дотримання проектних рішень та державних будівельних норм. Зокрема в тому, що стосується інклюзії – доступність усім верствам населення. Це передбачено проектом і ми сподіваємося, що це повністю буде адаптовано до реалій, – додав Андрій Очеретний.

 

Керівниця відділу урбаністики комунального підприємства «Інститут розвитку міст» Вікторія Кравчук нагадала, що раніше були проведені громадські слухання та внесено зміни до Детального плану території. Завдяки цьому вдалось зберегти «Хімік» як парк і скасувати можливу забудову території. Саме таким було бажання місцевих мешканців.

Директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко розповів, що територія парку має значний потенціал. Після заміни усіх мереж, буде облаштовано пішохідні доріжки та майданчики. Планують, що роботи завершать до вересня.

 

 

Зазначимо, що переважна більшість дерев у парку уражені омелою. За словами Володимира Ніценка, такі гілки теж необхідно зрізати, однак це робитимуть поступово, а наразі обрізають вздовж головної алеї.

Яким буде «Хімік»

Співавтором проекту реконструкції парку є Євген Чернат з Одеси. Його команда брала участь у конкурсі, пройшовши відбір серед інших 14 команд з усієї України. Він розповів, що в основі концепції їхнього проекту був баланс змін та збереження наявного. На його думку, сильною стороною парку, яку він помітив, було те, що громада відстоювала  та захищала цю територію. Водночас найбільший недолік саме у стані парку та відсутності благоустрою. Саме це вони й планують виправити. 

– З того, що залишиться, це прекрасна вхідна група, яка подобається всім мешканцям. Взагалі процес був класно побудований, а місцева громада активно брала участь і давали свої коментарі, коли ми презентували свій проект. Тому він набув особливої якості. Цінність для людей мають і вхідна група, й центральна алея. Також було багато історій про те, як цей парк використовують. Виявили певні групи користувачів: сімейні, які приходять у парк з дітьми, люди похилого віку, які просто прогулюються, спортсмени. Саме це було основою нашої концепції. Тому ми створили такі зони, які й відповідають цим запитам.

Як VежA повідомляла раніше, у парку планують облаштування декількох зон. Зокрема, з’явиться «Реакція» – з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї й ключової локації); «Вибух», де дитячі активності й спорт створюють динамічну атмосферу; «Розчинення» у природі, де максимально зберігається відчуття перебування у лісі.

 

– Найважливіша зона це «Ключова локація», яка буде ніби модель парку у мініатюрі. Там будуть представлені всі інші зони. Зокрема, дитячий майданчик, спортивні елементи будуть присутні. Її основною «фішкою» буде «Лава добросусідства», яка є символом проекту, адже головною ідеєю була громада, яка впливає на простір, – додав Євген Чернат. – Також будуть більший дитячий майданчик. Спортивну ділянку навмисне розмістимо у тій зоні, яка сьогодні є недоглянутою. Таким чином ми хочемо активізувати цей простір. Гарною частиною парку буде зона тиші, де буде мінімальне втручання архітектури й там все залишиться таким, як є. Там зараз найбільше дерев і ми хочемо зберегти цю атмосферу.

 

За перебігом процесу реконструкції парку Хімік можна стежити на сторінці «Дослідницький урбан-проект “Хімік”» у Фейсбук. Детальніше з концепцією реконструкції парку Хімік можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: У парку “Хімік” встановили металеву огорожу для початку реконструкції. ФОТО

Читайте також: На реконструкцію парку “Хімік” виділяють майже 29 мільйонів: яким він буде. ГРАФІКА

Читайте також: У парку “Хімік” влаштують “Вибух”, “Розчинення” та “Лавку добросусідства”. ГРАФІКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.