В очікуванні коронавірусу: на Вінниччині готуються інфекційні бригади

11:58
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині визначили дві госпітальні бази на випадок боротьби з ГРЗ, зокрема й коронавірусом. У таких закладах є боксовані палати з окремими під’їздами та наявне відповідне медичне обладнання і медикаменти.

Як повідомляють на сайті Вінницької ОДА, йдеться про дитячу обласну інфекційну лікарню та інфекційне відділення Вінницької лікарні №1. Загалом в лікарнях Вінницької області є 89 боксованих палат та готуються спеціальні інфекційні бригади медиків.

Також створено (дві – авт.) палати інтенсивної терапії, які забезпечені всім необхідним обладнанням, медикаментами, засобами дезінфекції та засобами індивідуального захисту для медиків і пацієнтів – зазначила Надія Марусяк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Крім того, в області є спеціальні епідбригади, які, у випадку виявлення захворювання, працюватимуть в осередках його спалаху. Готові працювати й спеціальні дезінфекційні бригади, які, в разі необхідності, проводитимуть санітарну обробку транспорту, в тому числі та літаків.

Також наразі визначили ще й чотири інфекційні бригади (2 основних і 2 резервних), які наразі навчаються й відпрацьовують практичні уміння на випадок виявлення коронавірусу. Для індивідуального захисту медиків в області є спеціальні костюми із 4 ступенями противірусного та протибактеріального захисту.

Крім цього, у шести міждержавних пунктах пропуску на території області здійснюють температурний скрінінг, візуальний огляд та опитування осіб, що прибувають до України.

Також із метою профілактики засобами дезінфекції систематично оброблятимуть громадський транспорт та місця масового скупчення населення. Крім цього, у відділеннях лікарень, де є хворі, що мають знижений імунітет, посилюватимуть санітарний режим.

Також медики дають поради, як убезпечити себе від ризиків заразитись вірусом:

Хочу наголосити, що цей збудник не поширюється через посилки і харчові продукти, адже є нестійким і легко знищується звичайними засобами дезінфекції, які використовуються в побуті.

Тож дотримуючись елементарних правил гігієни можна убезпечити себе і близьких від гострих респіраторних захворювань, одним з яких є коронавірус – зазначає Степан Томин Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» та додає, що у разі передачі до Вінницького лабораторного центру відповідних тест-систем можна буде діагностувати і коронавірус.

В облдержадміністрації зазначають, що на Вінниччині та в Україні загалом випадків захворювання на коронавірус немає. Однак в разі підозри на таке захворювання, сімейного лікаря варто викликати додому, аби не розповсюджувати інфекцію.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти легкі захворювання, як застуда, та серйозні — наприклад, атипову пневмонію. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім. Новий штам коронавірусу відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Станом на 27 лютого хворих понад 82 тисячі.

Головне фото – svidok online

Читайте також: На Вінниччині визначили лікарні, у яких прийматимуть хворих на коронавірус

Читайте також: Для вінницьких медиків провели навчання, як протидіяти коронавірусу

Читайте також: “Кожна ланка знає, що робити”: у Вінниці заступник міністра заявив про готовність до боротьби з коронавірусом

Читайте також: У Вінниці заявляють, що готові боротися з коронавірусом

Читайте також: Приводу для паніки немає: ВООЗ оновила рекомендації, як уникнути зараженням коронавірусом. ГРАФІКА

Читайте також: МОЗ відкрило “гарячу лінію” для боротьби з коронавірусом в Україні

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.