В комунальних установах Вінниці від COVID-19 вакцинувалися 95% сімейних лікарів та понад 80% працівників освітніх закладів

17:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

Станом на 30 вересня у Вінницькій громаді від COVID-19 щеплення отримали 95% сімейних лікарів, які працюють в Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Окрім того, станом на 28 вересня у Вінниці вакцинувалися понад 80% працівників закладів освіти. 

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, всього в ЦПМСД міста працюють 242 сімейні лікарі. Вакцинувались 230

За словами директора департаменту охорони здоров’я міської ради Олександра Шиша, решта 12 лікарів не щепились, оскільки мають на це вагомі причини: деякі нещодавно перехворіли на Covid-19, також кілька фахівців мають медичні протипоказання до вакцинації. Відомо, що загалом в муніципальних закладах охорони здоров’я Вінниці наразі вакциновано 83% медичного персоналу.

– Сподіваюсь, що приклад наших вінницьких сімейних лікарів, які зробили щеплення, стане вагомим аргументом для тих вінничан, які сумніваються, чи варто імунізуватись. Адже досить часто пацієнти запитують у свого лікаря, чи він щеплений. І почувши позитивну відповідь, вони приймають рішення щодо імунізації, зазначає Олександр Шиш.

Також, за повідомленням міської ради, станом на вівторок, 28 вересня, у Вінниці щеплення від COVID-19 отримали 82,4% педагогічних і технічних працівників закладів освіти. Йдеться про співробітників шкіл, садочків, позашкільних закладів та інклюзивно-ресурсних центрів. У школах від коронавірусної інфекції вакцинувались 83,2% працівників. Відтак, за словами директорки департаменту освіти міської ради Оксани Яценко, всі муніципальні школи міста працюють у звичному режимі. Кілька днів тому лише один заклад працював дистанційно, але, за словами посадовиці, вчителі закладу вакцинувались, і тепер, коли там 80% персоналу отримали щеплення, школа знову працює в звичному режимі.

Зазначається, що найвищий показник імунізованих в інклюзивно-ресурсних центрах 96 %. В закладах позашкільної освіти від коронавірусу щепились 85,2 % працівників. В 46 з 59 комунальних садочків вакциновано 80% працівників. 

В міськраді нагадують, що імунізуватись від коронавірусу у Вінниці можна щодня. З понеділка по п’ятницю з 10:00 до 14:00 щеплюють у двох Центрах вакцинації населення: в приміщеннях Міського палацу мистецтв “Зоря” та Прозорого офісу “Старе місто”. В Центрі вакцинації, який розмістився в “Епіцентрі” на вулиці Батозькій, щеплюють вінничан щодня з 9:00 до 12:00. Найближчими вихідними з 10:00 до 14:00 працюватимуть три Центри масової вакцинації від COVID-19: в приміщеннях “Епіцентру” на вулиці Батозькій, в Торговельно-економічному інституті на вулиці Театральній та у ТРЦ “Мегамолл” на вулиці 600-річчя.

Також у вихідні імунізуватись можна в пунктах щеплень усіх міських Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Вони працюватимуть з 9:00 до 16:00. В будні тут вакцинують з 9:00 до 19:30.

Нагадаємо, 1 вересня у Вінниці стартувала реєстрація для участі в акції “Вакцинуйся. Збережи життя”. Долучитись до неї можуть мешканці Вінницької міської територіальної громади віком від 16 років, які мають декларацію із сімейним лікарем і пройшли повний курс вакцинації. Детальніше за ЦИМ посиланням.

Фото – vmr.gov.ua