В держбюджеті заклали кошти на реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту “Вінниця”

18:34
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У держбюджеті на 2021 рік передбачили 2,4 мільярда гривень на модернізацію регіональних аеропортів. Зокрема близько 604 мільйонів заклали на початок реконструкції злітно-посадкової смуги вінницького аеропорту.

Про це повідомили на сайті Міністерства інфраструктури України.

– Схвалений бюджет на 2021 рік дозволить нам продовжити модернізацію регіональних аеропортів у наступному році. З 2,4 млрд грн загальних коштів 1,4 млрд грн буде спрямовано на будівництво нового аеродрому в Дніпрі, 1 млрд грн – на аеропорти у Рівному, Херсоні та Вінниці. Крім цього, ще 30 млн грн виділено на проєктування нового летовища на Закарпатті, – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Також, з його слів, в Одесі планують розпочати ІІІ-тю чергу будівництва, але зараз визначаються з джерелами фінансування.

Зокрема  повідомленні йдеться, що у Вінниці необхідна реконструкція злітно-посадкової смуги. Як видно із графіки, фінансування на 2021 рік становитиме 604 мільйони 270 тисяч гривень. А загальна сума коштів, яка на це необхідна складає близько 1,5 мільярда.

За словами Владислава Криклія, розвиток регіональних аеропортів та внутрішніх перевезень з самого початку визначені як пріоритети відомства на найближчі роки. Зокрема він підбив підсумки роботи відомства у 2020 році за цим напрямом:
– завершення 1-го пускового комплексу ІІ-ї черги будівництва в аеропорту Одеси;
– початок будівельних робіт в аеропорту Дніпра;
– старт підготовчих робіт з проєктування нового летовища на Закарпатті.

– Наша стратегія передбачає роботи з модернізації 5-6 аеропортів щорічно залежно від обсягів фінансування. Тому в планах на 2022-й – Чернівці, Суми, Полтава і Черкаси. Так, щоб за декілька років більшість регіональних аеропортів в Україні працювали, – додав Міністр.

Нагадаємо, що реконструкцію міжнародного аеропорту “Вінниця” затвердили пріоритетним для держави інвестиційним проектом до 2023 року.

Загалом пріоритетними визнали близько 100 проєктів по всій країні. У проекті додатку до відповідного розпорядження Уряду зазначається, що серед можливих джерел фінансування реалізації проекту є “кошти державного та місцевого бюджетів/кошти інвестора”. Детальніше про це – ТУТ.

Раніше Уряд не виділив коштів на реконструкцію аеропорту “Вінниця”, але залишив його у державній програмі. Втім, під час робочого візиту на Вінниччину Володимир Зеленський запевнив що будівництво аеропорту “Вінниця” відбудеться за його каденцію. А на початку грудня стало відомо, що на розвиток міжнародного аеропорту “Вінниця” планують виділити 600 мільйонів гривень.

Графіка – mtu.gov.ua
Фото – ukranews.com

Читайте також: На розвиток міжнародного аеропорту “Вінниця” планують виділити 600 мільйонів гривень. ДОКУМЕНТ

Читайте також: “Ви побачите за мою каденцію будівництво аеропорту “Вінниця” – Зеленський. ВІДЕО

Читайте також: Уряд не виділив коштів на реконструкцію аеропорту “Вінниця”, але залишив його у державній програмі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.