“Ви побачите за мою каденцію будівництво аеропорту “Вінниця” – Зеленський. ВІДЕО

16:32
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Володимир Зеленський запевнив, що будівництво аеропорту “Вінниця” відбудеться за його каденції. Про це він розповів на брифінгу в СКА “Здоров’я” під час робочого візиту до Вінниці.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України на своєму засіданні 19 серпня виключив аеропорт у місті Вінниця з переліку об’єктів, на які передбачалося державне фінансування у сумі 1013,54 мільйона гривень за Державною цільовою програмою розвитку аеропортів до 2023 року. Водночас вінницький аеропорт залишили у державній програмі розвитку аеропортів.

Раніше Міністерство інфраструктури України пропонувало Уряду виключити Вінницю з програми державного фінансування реконструкції аеропорту “Вінниця”, а натомість пропонувало додати до програми будівництво аеропорту в Мукачево, що на Закарпатті.

На запитання журналістів, про те, чому так сталося, Володимир Зеленський відповів, що йому невідомо, які кошти відкликав Гончарук (мався на увазі тодішній Прем’єр-міністр Олексій Гончарук), і чи були вони направлені на будівництво аеропорту в Мукачево. Але запевнив, що будівництво аеропорту “Вінниця” відбудеться за його каденції, як і будівництво інших аеропортів у всіх стратегічних містах. Також президент зазначив, що “на все це не було грошей у цьому році”.

Відповідь Володимира Зеленського щодо аеропорту на відео починаючи з 6 хвилини.

Пряма мова Володимира Зеленського:

–  Мені невідома ця інформація, що гроші, наприклад, відкликані, направлені на Мукачево.  Тому що в Мукачево не будується аеропорт, тому що там інші питання. Ми підписали угоду зі Словацькою республікою: Ужгород тимчасово буде працювати, а потім ми будемо не ремонтувати, а будувати новий центральний міжнародний аеропорт “Закарпаття”. Навряд чи він буде в Мукачево, чи в Ужгороді, тому що через географічне положення це в принципі майже неможливо. […]

–  Що стосується “Уряду слуг народу”, чи будь-якої  назви, я вам просто можу сказати, що ви побачите за мою каденцію будівництво аеропорту “Вінниця”. А ось чому, наприклад, люди, які  виросли у вас, які стали великими політиками, які з Вінниці, і чому вони до цього моменту не будували аеропорт “Вінниця”, то як мені здається ось в чому некоректність цього питання. Тому треба їм ставити це питання.

– […] Чому немає аеропорту?… Корінь в цьому питанні простий аеропорту у вас немає якісного і сучасного.  І далі все інше неможливо. Через що щось відкликали, я про це  навіть не знаю. Що там Гончарук відкликав, вибачте, не знаю.  Але є програма, яка повинна початися наступного року (в цьому році там вже є Дніпро і ще деякі аеропорти). На все це не було грошей в цьому році, скажу вам відверто. І багато програм закрито через COVID це теж правда.

В наступному році визначена програма  початку будівництва (десь це документи треба підготувати, десь вже будуть будуватися ті чи інші злітно-посадкові смуги, в деяких місцях вже є злітно-посадкові смуги і будуть будуватися термінали). Тому запитання було моє і поставлена задача окремо міністру інфраструктури. У нього є план пріоритетних аеропортів, які почнуть будуватися. І ще раз хочу вас запевнити, що за мою каденцію, чи за нашої (як хочете кажіть), ми побудуємо у всіх важливих стратегічних містах (це не тільки обласні центри, до речі) ми побудуємо аеропорти згідно з нашим планом. Мені здається, це найголовніше.

Фото – v.if.ua

Читайте також: Уряд не виділив коштів на реконструкцію аеропорту “Вінниця”, але залишив його у державній програмі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.