У “Вінницяобленерго” подаватимуть до суду, якщо не отримають офіційних вибачень від СБУ та НКРЕП

14:55
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

“Вінницяобленерго” подаватиме до суду про захист честі, гідності і ділової репутації, якщо не отримає офіційних вибачень від СБУ та НКРЕКП. Таку заяву під час пресконференції 20 липня зробив Андрій Поліщук, генеральний директор акціонерного товариства. 

Йдеться про справу “найбільшої криптоферми в Україні”, яка за повідомленням Служби безпеки України, розташувалась в одному із колишніх приміщень АТ “Вінницяобленерго” та незаконно користувалась електроенергією. У СБУ повідомили, що сума збитків від такої діяльності може становити від 5 до 7 мільйонів гривень щомісяця. Відтак, правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за ч. 2 ст. 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) КК України.

Що ж до НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), то на їхньому офіційному сайті 15 липня з’явилося повідомлення щодо можливих зловживань оператора системи розподілу АТ “Вінницяобленерго”. Там опублікували графік з “аномальною динамікою зростання фактичних витрат електричної енергії” в мережах “Вінницяобленерго” у 2018 та 2019 роках (на 35% в порівнянні з 2017 р.) і зробили посилання на повідомлення СБУ.

За розрахунками, проведеними НКРЕКП, величина можливих збитків, спричинена діяльністю вказаної майнінгової ферми, співрозмірна з обсягом необґрунтованих витрат електричної енергії, запропонованих Товариством для урахування у відповідних тарифах, зазначили у НКРЕКП.

Графік – nerc.gov.ua

Натомість Андрій Поліщук, генеральний директор “Вінницяобленерго”, вважає такі заяви очорненням ділової репутації підприємства і вимагає офіційного спростування інформації СБУ та НКРЕКП про крадіжку електроенергії 7 мільйонів гривень.

 

Позиція АТ “Вінницяобленерго”

Андрій Поліщук

Під час сьогоднішньої пресконференції Андрій Поліщук вкотре заявив, що компанія не має жодного відношення до будь-якої протиправної діяльності.

З його слів, приміщення на вул. Енергетичній, 6А, де відбулися обшуки, вже давно не належить підприємству, а інформація про багатомільйонні крадіжки електроенергії не відповідає дійсності, адже усі рахунки підприємство сплачувало в повному обсязі.

Про територію:

Це не територія “Обленерго”, це приватна територія, яка в законний спосіб була відчужена за законною процедурою третій особі “Альфа Енерджи”, пояснив Андрій Поліщук та додав, що це його друзі, і що два чи три роки тому він особисто просив акціонерів продати цю базу саме їм. 

І мої друзі запропонували талановитим хлопцям (з “ММІ Engineering” – авт.) своє приміщення в оренду. Уклали договір  на електропостачання, на пряму. Все в законний спосіб. […] Вони оцифровували події спортивні. Фінал чемпіонату Європи їм не дали зробити чомусь, а от матч “Україна Швеція” вони успішно оцифрували – можете подивитися, – зазначив Андрій Поліщук. 

Про крадіжку електроенергії:

Дещо емоційно Андрій Поліщук пояснив, що такі об’єми красти у системах “Вінницяобленерго” не можливо технічно, адже у Вінниці не існує подібних трансформаторів.

Ми будемо захищати всі свої права, честь і гідність в суді. […] Коли буде доведено безглуздість і нікчемність цієї справи з обвинуваченнями в крадіжці, тоді ми (якщо не отримаємо офіційних вибачень від тих, хто, так би мовити, дискредитував нашу честь і гідність) будемо звертатися за цим в суд, – зазначив Андрій Поліщук.

Національна комісія (НКРЕКП авт.) у дивний спосіб підтримала звинувачення СБУ. Ладно ті (СБУ авт.) може не довчили основи електротехніки, а там (у НКРЕКП авт.) володіють цим питанням. Я не зрозумів чесно кажучи. Там звинувачення абсурдні.

Дивує одне: [СБУ] залучили в якості експертів “Держенергонагляд”, який чітко заявив про відсутність крадіжки. І все-одно після цього опублікували матеріали, які принижують честь і гідність “Вінницяобленерго”, додав гендиректор “Вінницяобленерго”.  

–  […] Уявіть: дві потужні організації, які від держави контролюють електрику це НКРЕКП і “Держенергонагляд”. Вони спілкуються в день по тисячі разів. Невже не можна було спитати одна в одної: була крадіжка, чи ні? Ось це дивно. 

Зауважимо, що під час пресконференції у “Вінницяобленерго” журналістам надали копії службової записки начальнику Управління Держенергонагляду у Вінницькій області. Ця записка була від державного інспектора з енергетичного нагляду, який брав участь у проведення слідчих дій спільно з працівниками СБУ як технічний експерт з технічного стану електрообладнання.

Текст службової записки:

 

 

Позиція “ММІ Engineering”

 

“ММІ Engineering” це продуктова ІТ-компанія, зі сферою діяльності у розробці програмного забезпечення, автоматизації та оптимізації рішень для ІТ-проєктів. І саме ця компанія орендує приміщення, де проводились обшуки.

15 липня на офіційному сайті вони також опублікували заяву з приводу викриття найбільшої криптоферми України. У повідомленні йдеться, що компанія втратила майно на суму 30 мільйонів гривень, була змушена призупинити свою діяльність, а іноземні інвестори тепер ставлять питання про доцільність подальшого фінансування, адже остерігаються ризиків інвестицій.

Вилучене майно використовувалось “ММІ Engineering” виключно для ведення господарської діяльності в межах основних напрямків, серед яких: тренування штучного інтелекту, комп’ютерне програмування та обслуговування комп’ютерних мереж, зазначили в ІТ-компанії. Водночас нагадаємо, що за повідомленням СБУ, (дослівно) “зловмисники майнили криптовалюту” за допомогою майже 5 тисяч комп’ютерів.

Вигляд приміщення після обшуку. Фото – ain.ua

ММІ Engineering має всі необхідні договори з енергетичними компаніями АТ “Вінницяобленерго” та ТОВ “Енера Вінниця” щодо постачання електроенергії, справно сплачує рахунки за спожиті послуги електропостачання за комерційним тарифом згідно з показниками лічильника. Тобто, ми можемо із впевненістю спростувати інформацію щодо багатомільйонних крадіжок електроенергії і про це неодноразово повідомляли правоохоронцям, йдеться у заяві IT-компанії.

Також у “ММІ Engineering” повідомили, що 9 липня їхні адвокати звернулися до Головного слідчого управління Нацполіції України з клопотанням про повернення вилученого майна компанії. Однак станом на 15 липня жодної реакції на клопотання не отримали. Тоді ж “ММІ Engineering” заявили, що змушені звертатися до Печерського районного суду міста Києва та Офісу Генерального прокурора зі скаргами на незаконні дії щодо вилучення та неповернення майна.

З повним текстом заяви можна ознайомитися за ЦИМ посиланням. 

До слова, генеральний директор “Вінницяоблнерго” сказав, що запрошував представників “ММІ Engineering” на сьогоднішню пресконференцію, але ті наразі, з його слів, “б’ються в судах за власне майно”.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: У Вінниці через “справу криптоферми” пікетували “Вінницяобленерго” та СБУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.