“Інформація щодо багатомільйонних крадіжок електроенергії не відповідає дійсності”: у “Вінницяобленерго” відреагували на повідомлення СБУ щодо викриття криптоферми

10:14
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вчора, 8 липня, СБУ опублікувала повідомлення щодо викриття в одному з колишніх приміщень “Вінницяобленерго” криптоферми, яка, за інформацією правоохоронців, щомісяця на мільйони гривень крала електроенергію з енергомережі.

У “Вінницяобленерго” відреагували на повідомлення Служби безпеки України: заперечили причетність “до будь-якої протиправної діяльності” та заявили, зокрема, що “інформація щодо багатомільйонних крадіжок електроенергії не відповідає дійсності”.

– Офіційно заявляємо, що наша компанія не має жодного відношення до будь-якої протиправної діяльності. В приміщеннях, які належать нашій компанії, ніколи не працювало обладнання призначене для майнінгу криптовалют.

Водночас на територіях прилеглих до АТ «Вінницяобленерго» 7 липня проводилися слідчі дії. Фахівці нашої компанії разом з представниками управління Держенергонагляд у Вінницькій області були залучені у якості експертів.

У ході обстеження представниками контролюючого органу не було виявлено жодних фактів крадіжок електричної енергії. Тому інформація щодо багатомільйонних крадіжок електроенергії не відповідає дійсності.

Керівництво АТ «Вінницяобленерго» активно співпрацює зі слідством та зацікавлене у встановлені всіх фактів та покаранні винних осіб, – заявляє АТ «Вінницяобленерго».

Нагадаємо, за повідомленням правоохоронців, “співробітники СБУ встановили, що незаконну криптоферму створили мешканці Києва та Вінниці”.

– Вони використовували одне із колишніх складських приміщень АТ «Вінницяобленерго», що знаходиться на проммайданчику товариства.

Зловмисники незаконно відбирали електричну енергію з мереж АТ «Вінницяобленерго». Щоб приховати свою діяльність, вони використовували умовні засоби обліку споживання електричної енергії.

За попередніми висновками фахівців, щомісячна сума збитків від такої діяльності може становити від 5 до 7 мільйонів гривень. При цьому незаконний відбір електроенергії міг призвести до глобальніших наслідків – без світла могли залишитися цілі квартали Вінниці, – повідомляли в Службі безпеки України.

Також в СБУ повідомляли, що наразі тривають оперативно-слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетних до протиправної діяльності, у тому числі причетності посадових осіб АТ «Вінницяобленерго».

Детальніше про це читайте ТУТ.

Фото – УСБУ у Вінницькій області

Читайте також: У Вінниці викрили найбільшу незаконну криптоферму в Україні

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.