У Вінниці через “справу криптоферми” пікетували “Вінницяобленерго” та СБУ

18:46
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 13 липня, через так звану “справу криптоферми” у Вінниці відбулася акція активістів. Так, понад півсотні членів “Центурії” прийшли до УСБУ у Вінницькій області та оголосили вимоги до правоохоронців щодо прозорості їхніх дій у цьому провадженні.

Раніше, цього ж дня, активісти пікетували Вінницяобленерго.

В чому суть та суперечки навколо справи

Нагадаємо, днями СБУ повідомила, що викрила криптоферму, яка займалась мільйонними крадіжками електроенергії.

– Співробітники СБУ встановили, що незаконну криптоферму створили мешканці Києва та Вінниці. Вони використовували одне із колишніх складських приміщень АТ «Вінницяобленерго», що знаходиться на проммайданчику товариства.

Зловмисники незаконно відбирали електричну енергію з мереж АТ «Вінницяобленерго». Щоб приховати свою діяльність, вони використовували умовні засоби обліку споживання електричної енергії.

За попередніми висновками фахівців, щомісячна сума збитків від такої діяльності може становити від 5 до 7 млн грн. При цьому незаконний відбір електроенергії міг призвести до глобальніших наслідків – без світла могли залишитися цілі квартали Вінниці, – йшлося в повідомленні.

 

Згодом на фейсбук-сторінці “Вінницяобленерго” з’явилося повідомлення, в якому підприємство відреагувало на повідомлення Служби безпеки України: заперечило причетність “до будь-якої протиправної діяльності” та заявило, зокрема, що “інформація щодо багатомільйонних крадіжок електроенергії не відповідає дійсності”.

У Службі безпеки України окремо не відповіли на це повідомлення, однак сьогодні на акції речник УСБУ у Вінницькій області Денис Закаблук вказав, що СБУ має підтвердження своїм повідомленням у вигляді доказів, а “Вінницяобленерго” має право висловлювати свою думку на власних фейсбук-сторінках, як і інші громадяни.

Разом з тим, очільник вінницького осередку “Центурії” Андрій Вербецький під час акції стверджував, що “згідно з реєстром майнових прав це приміщення (очевидно, в якому виявили криптоферму – авт.) на правах спільної часткової власності належить ТОВці та “Вінницяобленерго”. На це пан Закаблук зазначив, що не може заперечувати відомості з реєстру, однак посилається на відомості, надані слідчим.

Ще одна суперечка розпочалась і в соцмережах – частина користувачів через викладені фото та інформацію СБУ почали сумніватись, чи була насправді у згаданому приміщенні саме криптоферма та висловлювали припущення щодо того, що це могла бути ігрова ботоферма тощо.

Акція біля СБУ

Так, біля будівлі Служби безпеки активісти розгорнули банер та скандували гасло “Поліщука за ґрати” (Андрій Поліщук – генеральний директор “Вінницяобленерго”).

 

 

 

 

Разом з тим, Андрій Вербецький паралельно озвучив журналістам вимоги “Центурії” до правоохоронців:

– Ми озвучуємо вимоги до Служби безпеки України, розуміючи, що підслідність цієї справи належить не УСБУ у Вінницькій області, але через нього на перших етапах ми можемо звернутися до (керівництва) Служби безпеки та до Генеральної прокуратури.

Раніше повідомлялось, що заходи із викриття проводило ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно з УСБУ у Вінницькій області та Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

Наші вимоги – здійснити розслідування, хто ж саме причетний до цієї теми – закупки ігрових консолей, відеокарт, замовлення промислових кондиціонерів, хто підключав інтернет до приміщення. Це все підійде до ТОВки, в якої є у власності частина приміщення (вірогідно, де була т.зв. криптоферма – авт.). Нам потрібно, щоб СБУ якнайскоріше оприлюднило причетних до цієї теми, здійснило всі необхідні експертизи, публічно заслухало цю справу і рекомендувало прокурору вручити підозри відповідним людям за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (нерозбірливо) підпадає саме під цю статтю (ККУ – авт.), – зазначив Вербецький.

Крім цього, Вербецький вказав, що “Вінницяобленерго” поширює інформацію про те, що (частина – авт.) наданої СБУ інформації не відповідає дійсності, “тобто, називає СБУ брехунами”. Тож “якщо Служба безпеки має честь мундиру, вона має висвітлити ті речові докази, які не завадять слідству”.

 

 

Акція біля “Вінницяобленерго”

До акції біля СБУ активісти пікетували “Вінницяобленерго”. Під час акції на територію підприємства перекинули стару комп’ютерну техніку – як пояснив згодом Вербецький, для створення “нової криптоферми”. За словами Вербецького, від Андрія Поліщука, зокрема, вимагають відсторонитись від посади на час слідства.

Щоправда, у автора цього матеріалу ця та озвучені до СБУ вимоги викликали когнітивний дисонанс докупи з повтором гасла “Поліщука за грати”, яке скандували активісти під стінами СБУ та яке до озвучених Вербецьким журналістам під стінами Служби безпеки вимог не увійшло.

 

 

Зрештою, на акції під СБУ Вербецький зазначив, що “громадськість очікує в максимально короткий термін оголошення підозри”. Крім цього, очільник вінницького осередку “Центурії” вказав, що наразі активісти здійснюватимуть “власне приватне розслідування”, а наступні акції влаштують вже в Києві.

Зазначимо, що частина вінницьких активістів не хотіла підтримувати пікетування “Вінницяобленерго”. Так, активіст Володимир Затайдух зазначив наступне:

Разом з тим, зазначимо, що зрештою Володимир Затайдух прийшов на акцію до “Вінницяобленерго”.

Як згодом на своїй фейсбук-сторінці повідомило “Вінницяобленерго”, генеральний директор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук готовий прийняти і вислухати активістів під час прес-конференції, яку днями він проведе для представників засобів масової інформації.

Вказується, що про час і місце заходу підприємство повідомить згодом.

Фото автора та зі сторінки “Вінницяобленерго”

Читайте також: У Вінниці криптоферму викрили на мільйонних крадіжках електроенергії

Читайте також: “Інформація щодо багатомільйонних крадіжок електроенергії не відповідає дійсності”: у “Вінницяобленерго” відреагували на повідомлення СБУ щодо викриття криптоферми

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.