У Вінницькій громаді наступного року реалізують 23 проєкти “БГІ”. ПЕРЕЛІК ПРОЄКТІВ

13:34
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Сьогодні, 28 жовтня, у Вінниці оголосили перелік проєктів-переможців цьогорічного конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”. Відомо, що наступного року в місті планують реалізувати 23 проєкти, і ця кількість для міської громади – рекордна. 

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, цьогоріч було обрано 9 великих проєктів на суму в 7 222 320 гривень. З них один великий проєкт вартістю 910 000 грн на території Стадницького старостинського округу. Також визначено 14 малих проєктів на суму 2 777 680 грн, з них 5 малих проєктів на суму 1 182 560 грн на території різних старостинських округів громади.

Великі проєкти

1. “Прокачай мозок та тіло”. Проєкт передбачає облаштування фітнес-залу в бібліотеці-філії №6 для проведення безкоштовних занять із загальної фізичної підготовки та проведення спортивних змагань. Бюджет проєкту: 676 000 гривень.

 

2. “Острівець здоров’я” на Замості. Це проєкт спортивного майданчика по вулиці Б. Ступки, 18, для користування мешканцями прилеглих будинків та учнів школи №5. За ідеєю авторки проєкту, він дасть змогу дітям та дорослим мешканцям мікрорайону, а також учням та їхнім батькам долучитися до занять фізичною культурою та “з користю проводити час“. Бюджет  878 700 гривень.

 

 

3. Культурно-освітній простір просто неба на Вишеньці. За словами авторів ініціативи, проєкт спрямований на облаштування озелененої території локаціями, яка буде майданчиком для втілення громадських культурних проєктів, просвітницьких та навчальних заходів. Облаштувати таку територію хочуть в мікрорайоні Вишенька, між будинками 18 та 20 по вулиці Василя Порика. Бюджет – 1 067 620 гривень.

 

4. “Битва районів”: турнір з вуличних видів спорту для молоді міста. Проєкт передбачає створення спортивної зони з майданчиком для проведення турніру із вуличних видів спорту для мешканців Вінницької міської ТГ. Облаштувати таку спортзону планували на Старому місті, на перехресті вулиць 8-го Березня та Северина Наливайка. Бюджет –  гривень.

5. “Сабарів. Дитячий світ”. Мета проєкту: створення багатофункціонального дитячого майданчика на Сабарові. Пропонується облаштування спортивного майданчика для “workout’у”, дитячого ігрового комплексу та придбання тенісного столу. Бюджет – 1 085 800 гривень.

 

6. “Затишна шкільна площа у Тяжилові”. За ініціативою авторів проєкту, передбачається облаштування екологічного осередку в мікрорайоні Тяжилів, як своєрідного куточка живої природи, з метою емоційного розвантаження мешканців міста, відновлення їх емоційних ресурсів та зняття психологічного напруження шляхом проведення родинних свят та фестивалів. Вартість проєкту:  гривень.

 

 

 

7. “Створення скверу ім. О. Кобилянської”. Автори проєкту зазначають, що створення скверу пам’яті стане “візитівкою” мікрорайону П’ятничани. Бюджет:  гривень.

– Піднімаючись по вулиці О.Кобилянської нас зустрічає чудовий зелений парк – сквер з іменною табличкою О. Кобилянської. Лавки, доріжки, світильники, різноманітні зелені насадження, – пишуть про свій проєкт автори ідеї.

 

 

 

8. “Студія звукозапису”. За проєктом, передбачається створення сучасної студії звукозапису на базі КЗ “Центр підліткових клубів за місцем проживання”, що дасть можливість залучити ширше коло людей до створення якісного українського контенту. А також дасть можливість створювати на базі студії пісенні композиції, записи гри на різних музичних інструментах, озвучення інтерактивних презентацій, мультфільмів та кінострічок. Бюджет:  гривень.

9. Створення спортивно-ігрового комплексу “Драйв” у селі Великі Крушлинці. За словами авторів проєкту, основна його мета – створення сучасного спортивно-ігрового майданчика для занять на свіжому повітрі. Що, на їхню думку, “виховуватиме здоровий дух та покращуватиме фізично-емоційний та психофізіологічний розвиток дітей, підлітків, дорослих та людей з особливими потребами”. Бюджет проєкту становить 910 000 гривень.

 

 

Малі проєкти у Вінниці

1. Екохутір “Зелений двір” на прилеглій території бібліотеки №16 на Малих Хуторах.

Проєкт передбачає облаштування на прилеглій території міської бібліотеки №16 (вул. Бучми, 96) зони з екологічним спрямуванням. За ідеєю авторів, екохутір – це територія, що об’єднує в собі хутір майстрів, екотуризм, а також майданчики для проведення семінарів, квестів і активного відпочинку на природі. Бюджет –  гривень.

 

Читайте також: Відремонтована та з благоустроєм: у Вінниці завершили реконструкцію бібліотеки №16 на Малих Хуторах. ФОТО

2. Правопросвітницький проєкт “Волонтери правосуддя”. 

За словами авторки ініціативи, проєкт спрямований на створення цілісної системи правового, соціального та інклюзивного супроводу дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Він передбачає проведення юридичного форуму, навчальних семінарів та видання методичного посібника сприятиме ефективному правовому захисту дитини та в цілому допоможе покращити механізми надання дітям правової допомоги. Бюджет складає 160 000 гривень.

3. Встановлення глядацьких трибун біля волейбольного майданчика по вул. Волошковій. Проєкт передбачає встановлення глядацьких трибун із навісом на 20 посадкових місць. Бюджет – 187 350 гривень.

 

 

4. “Мобільна група творчого натхнення”.

За словами авторів, проєкт націлений на розвиток та підтримку когнітивних функцій у людей поважного віку через набуття творчих навичок в процесі майстер-класу та результату, котрий учасники отримають після реалізації ідеї. Бюджет:  гривень.

5. “В гостях у вінницьких майстрів”. Проєкт планується реалізувати на території м.Вінниця, с. Вінницькі Хутори, с. Щітки, с. Писарівка, с. Стадниця. Бюджет: 47 000 гривень.

Зазначається, що основною метою проєкту є збереження і розвиток традиційної народної культури, підвищення інтересу до роботи майстрів-ремісників, розвиток туризму серед громадян похилого віку.

6. Ігрова зона для дітей в Тяжилові: наземний батут.  

Проєктом пропонується у продовженні реконструкції території “Родинного Озера” встановити загальнодоступну сучасну підвісну канатну дорогу та облаштувати наземний батут з безпечним покриттям по контуру. Бюджет: гривень.

 

 

7. “Екологічна стежинка Теренкур” на Вишеньці.

Передбачається відкриття тематичних локацій для проведення майстер-класів, квестів, ігрових та розважально-пізнавальних заходів для громади та учасників освітнього процесу. Бюджет:  гривень.

8. Міні-стадіон “Дружній простір для чотирилапих” в парку “Дружби народів”. 

Передбачається модернізація майданчика для вигулу собак з розширеним функціоналом. Бюджет: 213 000 гривень.

9. Безкоштовна стерилізація кішок та котів.  

За словами авторів, проєкт має на меті запобігти неконтрольованому росту популяції безпритульних тварин на території громади. Передбачається стерилізація безпритульних кішок та котів, а також вакцинація їх від сказу. Бюджет: 248 000 гривень.

Малі проєкти в приєднаних громадах

1. “Бібліотека згуртовує громаду” (села Стадниця, Вінницькі Хутори, Щітки, Малі Крушлинці, Великі Крушлинці, Гавришівка). Бюджет проєкту складає  гривень.

За словами автора, проєкт спрямований на облаштування комфортної та затишної території біля бібліотек. Це дасть можливість долучитися всім мешканцям до облаштування нового майданчика для креативного відпочинку та творчості, а також прикрасить територію в адміністративному центрі вищеперерахованих сіл.

2. “Бібліоальтанка – комфортний відпочинок” (селище міського типу Десна).

Проєкт передбачає створення зони для читання та дозвілля на свіжому повітрі. На думку авторів, це дасть можливість долучитися всім мешканцям селища до облаштування нового майданчика для читання, креативного відпочинку та творчості, а також прикрасить територію в адміністративному центрі містечка. Бюджет: 249 865 гривень.

 

3. Зона відпочинку на ставку “Тарасишин” в Щітках.

Зазначається, що реалізація даного проєкту створить зону комфортного та безпечного відпочинку для мешканців Вінницько-Хутірського старостинського округу, а також покращить мережу суспільного простору, покращить інфраструктуру прилеглої території. Бюджет:  гривень.

4. Пікнік-майданчик біля озера у селі Стадниця.

Основна мета проєкту – покращення умов для культурного, комфортного та безпечного відпочинку і дозвілля на свіжому повітрі всіх категорій населення, жителів Вінницької громади, а також туристів на березі озера “Яр” у Стадниці. Бюджет: 235 000 гривень.

5. Комфортний простір очікування та відпочинку пацієнтів та відвідувачів амбулаторії с. Писарівки. Бюджет: 224 895 гривень.

Зазначається, що проєкт спрямований на покращення умов очікування та відпочинку для пацієнтів та відвідувачів амбулаторії с. Писарівки. На думку авторів, сучасний простір дозволить відвідувачам амбулаторії у комфортних умовах проводити час в очікуванні на консультації лікарів. Також реалізація проєкту дозволить підвищити ефективність використання прилеглої території амбулаторії.

Загалом, з переліком проєктів-конкурсантів та описом до них можна ознайомитися ТУТ.

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, бюджет конкурсу 2021 року склав 10 мільйонів гривень. З них 2 мільйони гривень було передбачено на проєкти на приєднаних територіях. Проєкти-переможці конкурсу 2020 року цього року були виконані майже у повному обсязі.

Фото та ілюстрації – з сайту budget.e-dem.ua

Читайте також: Культурно-освітній простір, спортмайданчики та фітнес-зал: за які проєкти голосували вінничани в рамках БГІ

Читайте також: Сквер Кобилянської, еко-хутір і скейтпарк: у Вінниці стартувало голосування за проєкти БГІ

Читайте також: У вінницькій школі №12 облаштували сучасний артпростір за 300 тисяч гривень. ВІДЕО

Читайте також: Із зонами для прийому їжі та майстер-класів: у Вінниці в межах “Бюджету шкільних проєктів” облаштували їдальню школи №16. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.