Із зонами для прийому їжі та майстер-класів: у Вінниці в межах “Бюджету шкільних проєктів” облаштували їдальню школи №16. ФОТО

16:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У вінницькій школі №16 облаштували незвичайну їдальню, що поєднує в собі  не лише зону для прийому їжі, а й локацію для розвитку та навчання учнів. Приміщення облаштували яскравими меблями та відвели місце для майбутніх майстер-класів.

Як повідомляє Вінницька міська рада, раніше з ідеєю такого оновлення простору шкільної їдальні «CoolFood: територія правильного харчування» учні 16 школи взяли участь в конкурсі «Бюджет шкільних проєктів», де і перемогли. Це один із великих проєктів-переможців, який набрав від координаційної ради 18,50 балів.

 

 

Зазначено, що для реалізації проєкту із міського бюджету виділили 300 тисяч гривень. За ці гроші придбали яскраві столики та стільці, стелажі для розмежування зон та посуд для майстер-класів.

У їдальні є кілька зон: «Смачні сніданки» та «Смачні обіди» для учнів початкової школи, «Корисна їжа» для учнів середньої та старшої шкіл. Повідомляється, що також є зона майстер-класів, яку відкриють у жовтні. Першим стане майстер-клас із сервірування столу для шестикласників. Про всі заходи в їдальні, а також про кухні різних народів світу, учні зможуть дізнатися з інформаційної зони.

Авторка ідеї Анна Крижанівська розповіла, що ще перед формуванням ідеї проєкту в школі провели опитування.

– 70% учнів вказали, що вони б хотіли бачити оновлену їдальню. Проте кінцевою метою стало не просто осучаснення простору, а підвищення рівня культури харчування та етикету шляхом створення справжнього освітнього середовища, де учні можуть здобувати знання, – зазначила Крижанівська.

 

 

 

 

 

 

Повідомляється, що конкурс «Бюджет шкільних проєктів» проходить у Вінниці з 2019 року. У зв’язку з тим, що учні досить активно долучилися до конкурсу, у 2020 році, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, вдвічі збільшили призовий фонд: до 2 мільйонів гривень, а цього року фінансування зросло ще на півмільйона гривень.

Начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти міської ради Наталія Перекрестенко зазначила:

– Цього року бюджет конкурсу – 2,5 мільйона гривень. Маємо реалізувати дев’ять проєктів-переможців. Усі вони на різних стадіях впровадження. З першого вересня учні школи №16 відвідують оновлену їдальню. Ще в кількох освітніх закладах реалізація проєктів конкурсу на завершальному етапі. Хочу зазначити, що у нас дуже активні учні й щороку кількість охочих долучитися до конкурсу зростає.

Окрім того, нагадаємо, що у Вінниці на конкурс “Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської територіальної громади” подали 73 проєкти. З них 47 отримали позитивну оцінку експертної групи. З усіма проєктами можна ознайомитися за ЦИМ посиланням, або на гугл-карті (на ній позначені проєкти, що беруть участь у конкурсі) за ЦИМ посиланням. У вересні мають підбити остаточні підсумки цьогорічного конкурсу, після чого винести на голосування, яке триватиме з 1 по 15 жовтня.

Читайте також: У Вінниці планують відремонтувати дах школи №9 та закупити ноутбуки вчителям

Фото – Вінницька міська рада

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.