Культурно-освітній простір, спортмайданчики та фітнес-зал: за які проєкти голосували вінничани в рамках БГІ

19:58
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Оновлено: 12 Грудня 2021, в 16:11

На території Вінницької міської території громади завершилося голосування за проєкти цьогорічного конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”. Загалом цьогоріч у голосуванні взяли участь 29 475 вінничан. Переможців конкурсу тепер визначатиме координаційна рада. 

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, кожен мешканець громади міг проголосувати за 4 різних проєкти: 2 великих і 2 малих. 

За повідомленням, загалом вінничани та мешканці приєднаних території віддали 61 144 голоси за проєкти, які їм сподобались.  25 328 голосів (41%) надійшло від вінничан в електронному вигляді. 35 816 голосів (59%) – в офлайн-режимі, в тому числі 3 252 голоси – за допомогою персоніфікованої муніципальної картки вінничанин.

Голосування тривало з 1 по 15 жовтня.

Варто зазначити, що для проєктів-переможців у Вінниці передбачено загалом 8 мільйонів гривень. На приєднаних територіях – 2 мільйони. З коштів, виділених на проєкти-переможці по місту, 80% передбачено на великі проєкти, а 20%на малі. Окрім того, для старостинських округів застосовувалось обмеження: на території одного округу можна визнати переможцями 1 великий і 1 малий проєкти. Офіційно визначить переможців Координаційна рада конкурсу. У разі потреби, під час визначення переможців Координаційною радою конкурсу, рішення може бути змінене.

Великі проєкти

За опублікованою на сайті конкурсу інформацією, серед великих проєктів по місту найбільшу оцінку отримали наступні ініціативи:

1. “Прокачай мозок та тіло” (підтримали онлайн 960 громадян, підтримали офлайн 1 758 громадян, загалом голосів – 2 718, рейтинг проєкту 4,0207 бали).

Проєкт передбачає облаштування фітнес-залу в бібліотеці-філії №6 для проведення безкоштовних занять із загальної фізичної підготовки та проведення спортивних змагань. Бюджет проєкту: 676 000 гривень.

 

2. Створення спортивного осередку мікрорайону “Острівець здоров’я” (підтримали онлайн – 1138, офлайн – 1596, загалом – 2734, рейтинг – 3,1114).

Це проєкт спортивного майданчику “Острівець здоров’я” по вулиці Б. Ступки, 18, для користування мешканцями прилеглих будинків та учнів школи №5. За ідеєю авторки проєкту, він дасть змогу дітям та дорослим мешканцям мікрорайону, а також учням та їхнім батькам долучитися до занять фізичною культурою та “з користю проводити час“. Бюджет 878 700 гривень.

 

 

 

3. “Культурно-освітній простір просто неба” (підтримали онлайн – 2670, офлайн – 597, загалом – 3267, рейтинг – 3,0601).

За словами авторів ініціатив, проєкт спрямований на облаштування озелененої території локаціями, яка буде майданчиком для втілення громадських культурних проєктів, просвітницьких та навчальних заходів. Облаштувати таку територію хочуть в мікрорайоні Вишенька, між будинками 18 та 20 по вулиці Василя Порика. Бюджет – 1 067 620 гривень.

 

4. “Битва районів”: турнір з вуличних видів спорту для молоді міста (підтримали онлайн – 634, офлайн 796, загалом  1430, рейтинг 2,8889).

Проєкт передбачає створення спортивної зони з майданчиком для проведення турніру із вуличних видів спорту для мешканців Вінницької міської ТГ. Облаштувати таку спортзону планували на Старому місті, на перехресті вулиць 8-го Березня та Северина Наливайка. Бюджет  гривень.

 

5. “Сабарів. Дитячий світ”  (підтримали онлайн – 194, офлайн – 2862, загалом – 3056, рейтинг – 2,8145).

Мета проєкту: створення багатофункціонального дитячого майданчика на Сабарові. Пропонується облаштування спортивного майданчику для “workout’у”, дитячого ігрового комплексу та придбання тенісного столу. Бюджет – 1 085 800 гривень.

 

Загалом, з результатами голосування можна ознайомитися за ЦИМ посиланням та нижче. З переліком проєктів-конкурсантів та описом до них можна ознайомитися ТУТ.

 

 

 

Малі проєкти

1. Еко-хутір “Зелений двір” (підтримали онлайн – 552, офлайн – 2362, загалом – 2914, рейтинг – 14,2836).

Проєкт передбачає облаштування на прилеглій території міської бібліотеки №16 (вул. Бучми, 96) зони з екологічним спрямуванням. За ідеєю авторів, еко-хутір – це територія, що об’єднує в собі хутір майстрів, еко-туризм, а також майданчики для проведення семінарів, квестів і активного відпочинку на природі. Бюджет –  гривень.

 

Читайте також: Відремонтована та з благоустроєм: у Вінниці завершили реконструкцію бібліотеки №16 на Малих Хуторах. ФОТО

2. “Волонтери правосуддя” (підтримали онлайн – 510, офлайн – 1 721, загалом – 2 231, рейтинг 13.9438).

За словами авторки ініціативи, правопросвітницький проєкт “ВОЛОНТЕРИ ПРАВОСУДДЯ” спрямований на створення цілісної системи правового, соціального та інклюзивного супроводу дитини, що опинилася у складних життєвих обставинах. Проведення юридичного форуму, навчальних семінарів та видання методичного посібника сприятиме ефективному правовому захисту дитини та в цілому допоможе покращити механізми надання дітям правової допомоги. Бюджет складає 160 000 гривень.

3. Встановлення глядацьких трибун біля волейбольного майданчика по вул. Волошковій (підтримали онлайн – 885, офлайн – 1 414, загалом – 2 299, рейтинг проєкту – 12.2712).

Проєкт передбачає встановлення глядацьких трибун із навісом на 20 посадкових місць. Бюджет – 187 350 гривень.

 

Що стосується старостинських округів, чималу підтримку та рейтингову оцінку здобув проєкт “Бібліотека згуртовує громаду“. Проєкт поширюється на приєднані с. Стадниця, Вінницькі Хутори, Щітки, Малі Крушлинці, Великі Крушлинці та Гавришівка. Підтримали онлайн – 214 громадян, офлайн – 3620, загалом – 3834, рейтингова оцінка – 104.9703, коефіцієнт (про який ми розповімо далі) – 6,1. Бюджет проєкту складає  гривень.

За словами автора, проєкт спрямований на облаштування комфортної та затишної території біля бібліотек. Це дасть можливість долучитися всім мешканцям до облаштування нового майданчика для креативного відпочинку та творчості, а також прикрасить територію в адміністративному центрі вищеперерахованих сіл.

 

Як можна бачити, кількість отриманих проєктом голосів не завжди співвідноситься з рейтинговою оцінкою. На сайті конкурсу в розділі “Інформація про проєкт” та в документі “Про Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської об’єднаної територіальної громади”, зазначається, що переможцями конкурсу на території міста Вінниці є проєкти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Рейтинг проєктів розраховується відношенням кількості голосів відданих за проєкт до суми бюджетних коштів, необхідних для його реалізації за формулою:  Р = К/Б х 1000, де: Р – рейтинг проєкту; К – кількість голосів, які віддані за проєкт; Б – сума бюджетних коштів, необхідна для реалізації проєкту.

Зазначається, що якщо в результаті голосування два або декілька проєктів отримали однакову кількість балів, пріоритетність визначається найбільшою кількістю голосів, відданих за проєкт.

Рейтинг проєктів для приєднаних територій Вінницької міської територіальної громади формується окремо від загального рейтингу проєктів конкурсу. Зокрема, рейтинг проєктів розраховується за формулою: Р = К*N/Б х 1000, де: Р – рейтинг проєкту; К – кількість голосів, які віддані за проєкт; N – коефіцієнт для населеного пункту; Б – сума бюджетних коштів, необхідна для реалізації проєкту.

Коефіцієнт для населеного пункту розраховується відповідно до кількості населення: Вінницькі Хутори – 1,0; Великі Крушлинці – 11,5; Гавришівка – 5,6; Десна – 7,0; Малі Крушлинці – 5,7; Писарівка – 6,0; Щітки – 6,1; Стадниця – 6,5.

Фото та ілюстрації – з сайту budget.e-dem.ua, головне зображення – ілюстративне

Читайте також: Сквер Кобилянської, еко-хутір і скейтпарк: у Вінниці стартувало голосування за проєкти БГІ

Читайте також: У вінницькій школі №12 облаштували сучасний артпростір за 300 тисяч гривень. ВІДЕО

Читайте також: Із зонами для прийому їжі та майстер-класів: у Вінниці в межах “Бюджету шкільних проєктів” облаштували їдальню школи №16. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.