У Вінниці знову відклали суд над педагогами, які побили волонтера-іноземця

17:49
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 10 червня, у Вінницькому міському суді вкотре було перенесено суд над місцевими педагогами Чукавіним та Дзядиком, які ще у 2018 році побили іноземного волонтера Фараса Аль Хурані та його сина. 

Як повідомили у прес-службі міського суду, на засідання з’явилися всі, крім адвоката одного з обвинувачених. Саме за його клопотанням про відкладення розгляду, яке він передав суду, засідання перенесли.

Свою відсутність адвокат пояснив тим, що зайнятий в іншому кримінальному провадженні. Наразі призначена дата наступної спроби все ж розглянути справу – 16:00 7 липня.

Захисник потерпілої сторони Сергій Павлюк зазначив у коментарі Vежі, що відсутнім на засіданні був адвокат Литвинюк. Також Павлюк уточнив, що сьогодні мали допитувати свідків з обвинуваченої сторони. Проте вони на суд також “не з’являються”.

Зазначимо також, що сьогодні на судове засідання в резонансній справі журналістку Vежі не допустили. Як пояснила прес-секретарка суду, суддя Шидловський, який розглядає справу, вирішив на час карантину обмежити коло осіб на засіданнях і не допускати не учасників справи.

Суддя Шидловський (фото з архіву Vежі)

– Поки ще карантин, він (суддя Шидловський) поки ще не дозволяє (приходити не сторонам справи – авт.) на засідання. Деякі судді пускають (на засідання), деякі ні. Тобто є Закон, яким вони керуються, чому вони можуть не пускати – зазначила прес-секретарка суду.

Примітно, що в січні цього року через зайнятість судді в іншій справі засідання вкотре не відбулося. Водночас вже вийшовши із судової зали, обвинувачений Чукавін намагався спровокувати конфлікт з журналістами Vежі, які системно висвітлюють перебіг процесу.

Суть ймовірного позову Віталій Чукавін пояснити не зміг, проте зазначив, що побиття Фераса Аль Хурані відбулося з побутових, а не расових чи національних, мотивів.

До того розгляд відкладався зокрема через проблеми з технікою, а також неявку фігурантів справи або ж їхніх представників.

Разом із тим раніше суддя Шидловський, реагуючи на чергову відсутність учасників справи, зазначив, що особисто він не розуміє, навіщо таким чином затягувати справу, “яку можна розглянути за два засідання”.

Історія конфлікту

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці 2018 року на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту).

Вже під час розгляду справи в суді обвинувачені зверталися до судді Шидловського з клопотанням долучити до матеріалів справи ухвалу, що фактично поновлює провадження, в якому вже Чукавін виступає потерпілим внаслідок тієї ж бійки. Також Чукавін хотів долучити до матеріалів і медичні висновки про власні травми, які він нібито отримав внаслідок згаданої сутички.

Однак через те, що це, фактично, два різних провадження й в “зустрічному” провадженні поки немає підозрюваного, суддя Шидловський згадані документи не долучив.

Як розповів раніше Veжі адвокат пана Фараса Аль Хурані Сергій Павлюк, притягнути чоловіків до відповідальності «по расовій неприязні не вийде, тому що склад злочину не той». Він пояснив, що між чоловіками зав’язалася бійка через ніби-то куріння в невстановленому місці, а не через нелюбов до людини іншої національності.

За його словами, натомість вони намагатимуться клопотати про додаткові експертизи, щоб вони встановили вищий рівень тілесних ушкоджень, отриманих Аль Хурані у бійці.

Тож наразі педагогам обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років (справу кваліфікують як Хуліганство, вчинене групою осіб, а також особою, раніше судимою за хуліганство – частини 2 та 3 статті 296).

Читайте також: “Піроакція”, бійці-педагоги та масове вбивство: що відбувається з п’ятьма резонансними справами у Вінниці

Читайте також: Суд над педагогами, які побили іноземця, вкотре перенесли: обвинувачений пригрозив журналістам позовом. ВІДЕО

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Читайте також: “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.