Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

20:48
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

У  Вінниці двоє нетверезих чоловіків, викладачі місцевих навчальних закладів, жорстоко побили гостів з Еміратів.

Постраждалі – чоловік і син колишньої вінничанки Олени Полякової яка 17 років мешкає в ОАЕ. Подружжя з дітьми планувало переїхати жити у Вінницю, а липневий візит був для них ознайомчим. Після того що з ними зробили вінничани, каже пані Олена, – бажання перебиратись до України зникло.

Олена розповідає, що того вечора, 4 липня, чоловік разом з двома синами  пішли купити морозива в кафе “Макдональдс”, що на Вишенці. Під час очікування своєї  черги у старшого на взутті розмотався шнурок і хлопець присів аби його зав’язати. В цей момент до хлопця підійшов один із нападників.. Як пізніше з’ясувалось чоловік працює викладачем іноземної мови однієї з міських шкіл. Він був у нетверезому стані, почав нецензурно лаяти сина. За хлопця заступився батько Фарас Аль Хурані.

– Мій чоловік стояв з сигаретою, і коли той нападник став брутально поводитись з сином  – зробив зауваження, – розповідає Олена Полякова. – В цей момент до чоловіка підбіг товариш того першого,  теж нетверезий, як виявилось потім – теж вчитель з місцевої спортивної школи і почав наче обкурений постійно повторювати: «А ти чого з цигаркою!?».

В цей момент підійшов перший нападник, вибив у чоловіка сигарету і  не кажучи ні слова вдарив кулаком в лице. Можливо йому не сподобалась його східна зовнішність. Ми з’ясували, що він член націоналістичної партії. Можливо саме це стало причиною його злості до іноземця. Потім чоловікові були нанесли численні удари по голові та обличчі. Він  упав а коли піднявся повалив нападника на землю. Хоча “вчитель” стверджує, що саме чоловік першим пішов у атаку.

Далі підскочив «спортсмен» і почав бити прицільними ударами чоловіка в голову і ногами. На захист батька кинувся старший 16-річний син. Нападник його теж ударив кулаком, а потім ногою. Син просив про допомогу людей які стояли навколо бійки, не вмішувались і усе знімали на телефон. На прохання сина ці люди лише холодно посміхались і продовжувати фільмувати побиття.

Їх було чимало і вони могли легко скрутити нападників, але не хотіли. Якась дівчинка звернулась до тих що знімали з проханням заступитись за іноземця, але їй холодно відповіли, щоб вона йшла геть і не втручались. Син й досі не може прийти в себе від шоку, через таку байдужість і черствість вінничан.

Наразі у старшого іноземця вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму,  у нього пошкоджено перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма. Зараз словами Олени Полякової – зараз стан чоловіка і сина покращується, але ще буде потрібна реабілітація яку вони проходитиму в Еміратах. Там будуть вставляти і зуби.

Журналістам вдалося поспілкуватися із чоловіками, що розпустили руки до іноземця. В них своя версія подій, за якою саме іноземець спричинив бійку. Один із учасників конфлікту розповів, що зробив зауваження незнайомцю за те, що той палив у громадському місці, а потім спробував відібрати сигарету. Це і стало причиною конфлікту. А також заявили, що самі стали жертвами араба який ледь не вбив одного з нападників і подали заяву за статею «Посягання на життя».

У ситуації розбираються правоохоронці, а у місцевому відділі освіти розпочали власне розслідування щодо педагогів-розбишак.

За словами начальника слідчого відділу міського управління Поліції Миксима Рижова –  «особи які завдали тілесних ушкоджень чоловікові і його неповнолітньому синові встановлені хоча вони спочатку надали про себе неправдиву інформацію.

Встановлені також місця їхньої роботи, вік – понад 45 років, адреси за якими проживають. Інформація про неправдиві дані буде викладена у підозрі. Слідчо-оперативна група при виїзді встановила, що обидва чоловіки були у стані алкогольного сп’яніння. З відеоматерівалів видно, що саме вони розпочали бійку. На відео зафіксовано, що тілесні ушкодження були завдані і батькові, і дитині.

Кримінальне провадження порушено за статею 122 ч.1 ККУ (умисне нанесення ушкоджень середньої тяжкості). Таке порушення карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на такий самий термін. Дитині завдано легкі тілесні ушкодження. Вирішується питання про внесення до ЄДДР заяви про кримінальне правопорушення за статею «Хуліганство», вчинене групою осіб. За це передбачено покарання до 5 років позбавлення волі. Особи, які завдали ушкоджень  батьку і сину пояснили, що зробили це через те, що чоловік палив у недозволеному місці».

Цими днями до Олени Полякової приходила 80-літня мати одного із нападників. Вона повідомила, що бачила по ТБ сюжет про інцидент і просила змилостивитись над нею. Розповіла, що адресу їй надали у редакції. Дружина постраждалого відповіла, що літній жінці варто спілкуватись з її адвокатом. Олена сумнівається, що адресу матері одного з нападників надали журналісти, підозрює, що інформацію «злив» хтось з правоохоронців. Це ще більше відштовхнуло жінку від України.

Постраждалий Фераса Аль Хурані, його дружина Олена і троє дітей мають українське громадянство, хоча остані 17 років вони мешкають на батьківщині чоловіка в Еміратах. Щороку влітку приїздять до Вінниці – рідне місто пані Олени. Тут Аль Хурані з нею познайомився навчаючись в політехнічному університеті, полюбив це місто. А з початком бойових дій на Сході України родина Олени і Аль Хурані займались активною волонтерською роботою, допомагали в реабілітації воїнів АТО.

Сьогодні ці вдячні люди спільно з місцевими волонтерами  стали у Вінниці на їхній захист. Провідати в лікарні Фераса Аль Хурані приходив голова ГО “Всеукраїнська спілка учасників бойових дій «Побратими України»  у Вінницькій області” «кіборг» Роман Смішний разом з друзями. Він також супроводжував сина Олени і Фераса до дитячої обласної лікарні. Пан Роман був в Еміратах на реабілітації, коли ця сім’я разом з українською громадою у Дубаї приймала наших бійців.

-Я теж познайомилася з Оленою і її чоловіком в Еміратах, – каже волонтер Ірина Мазур. – Відтоді підтримуємо стосунки, як-не-як землячка. Знали б ви, наскільки це патріотична сім’я! У Фераса є ще брат і п’ятеро сестер. Він кожному з них подарував вишиванку. У них у квартирі рушники, скатертини з національним орнаментом. Їхні сини, крім арабської, знають українську, знають кольори нашого прапора. Коли бачать жовто-блакитний, одразу зауважують «Це Україна».

«Побратими України» написали листи на адресу двох міністрів – освіти і науки і МВС з проханням дати належну оцінку діям вчителів. Такі само листи передадуть міському голові Сергію Моргунову та в департамент освіти міськради.