У Вінниці виділили кошти на закупівлю для Херсона контейнерів для збору відходів

15:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці з бюджету виділили кошти на закупівлю для Херсону сотні євроконтейнерів для збору сміття. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, відповідне рішення ухвалили депутати Вінницької міськради під час чергової сесії сьогодні, 27 січня. Зазначено, що раніше, на початку січня, з відповідним проханням до міського голови Вінниці Сергія Моргунова звернулася начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.

На фейсбук-сторінці міського голови уточнено, що на закупівлю 100 євроконтейнерів для Херсона спрямували 1,6 млн грн. Моргунов зазначив, що в Херсоні “достатньо серйозна патова ситуація щодо інфраструктури”, росіяни вивезли всю комунальну техніку й навіть “немає як позбирати сміття належним чином”.

– Наші колеги з Херсона попросили, щоби ми підтримали їх з точки зору придбання контейнерів, тож ми виділяємо на це кошти. Дуже складна ситуація у комунальній сфері міста загалом, також з громадським транспортом: тролейбусами, автобусами, – каже міський голова Вінниці.

Зазначено, що директор департаменту міського господарства Херсонської міської ради Дмитро Кобець зауважив, що Херсон постійно обстрілюється і є значні руйнування житлового фонду, інфраструктурних об’єктів, наслідки яких теж потрібно прибирати, розбирати завали, вивозити будівельне сміття тощо:

– Для нас таке рішення Вінницької міської ради надзвичайно важливе. Оскільки ситуація із благоустроєм та збиранням побутових відходів у Херсоні наразі складна. Так звані “освабадітєлі” викрали у місті майже всю техніку, а наявна давно вичерпала свій ресурс, відсутня достатня кількість сміттєвих баків, що не дозволяє своєчасно збирати та вивозити сміття на полігон, – цитують Кобеця на сайті ВМР.

Кобець розповів, що єдине комунальне підприємство “Парки Херсона”, яка прибирає територію міста, намагається проводити ці роботи власними силами, але має гостру нестачу в спеціалізованій техніці, матеріально-технічному забезпеченні:

– Все доводиться починати з “нуля”. Прикладом, маємо лише 2 одиниці спецавтотранспорту, а про сміттєві баки годі й говорити. Через тривалу окупацію Херсона, постійні обстріли, більша частина херсонців покинула місто, зупинила роботу більшість бізнесу, що обмежує можливості міського бюджету Херсона.

Нагадаємо, торік у листопаді Вінниця передала Херсону 30 тонн палива для генераторів для підприємств критичної інфраструктури, лікарень та пунктів обігріву.

Ілюстративне фото – nikopolnews.net

Читайте також: “Теплий вантаж”: з Вінниці до Херсона та Миколаєва зібрали допомогу

Читайте також: Генератори, підтримка захисників та освіта: у Вінниці внесли зміни до бюджету громади на 2023 рік

Читайте також: У Вінниці внесли деякі зміни до Програми “Муніципальне житло”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.