У Вінниці внесли деякі зміни до Програми “Муніципальне житло”

13:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 27 січня, відбулась чергова сесія Вінницької міської ради, під час якої, зокрема, ухвалили зміни до Програми “Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади”.

Як повідомляє Вінницька міська рада, за словами директора департаменту економіки і інвестицій ВМР Максима Мартьянова, Програму доповнили словами “(в тому числі за програмою єОселя)”. 

Крім цього, є ще одна зміна в Програмі. Вона стосується заборони на продаж придбаного за Програмою житла протягом трьох років. Так зробили, аби учасники Програми не зловживали своїм правом на участь та не перепродували квартири за ринковою ціною.

Людей, бажаючих взяти участь у цій Програмі, достатньо багато. Лише по минулому будинку три претенденти були на одну квартиру. Якщо протягом трьох років людина є учасником цієї Програми, потім вона має право своє майно перепродати. Бо об’єктивно є люди, які чесно працюють, а є, на жаль, “ділки”. Тому ми вносимо зміни до Програми (…), – зауважує міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Зазначено, що учасниками Програми можуть бути різні категорії громадян: учасники бойових дій, люди з обмеженими фізичними можливостями, освітяни та медики, молоді або багатодітні сім’ї тощо.

У новому об’єкті будівництва найбільша квота надаватиметься учасникам бойових дій за весь період протистояння російській агресії (з 2014 року). Це 34 майбутні квартири. Як додає Максим Мартьянов, в Програмі уточнено відповідну категорію учасників – “учасники бойових дій в російсько-українській війні”. Водночас друга велика квота – 27 квартир – для переселенців.

Під час війни ми зацікавлені в тому, щоб економіка громади якомога швидше розвивалася та нарощувала потужності, відтак маємо намір дати можливість поліпшити житлові умови тим людям з числа ВПО, які зареєструвалися в нашій громаді та офіційно працюють, – каже директор департаменту економіки і інвестицій ВМР.

єОселя – це нова програма доступного кредитування житла з фіксованою ставкою 3% річних, ініційована Президентом України. Така можливість надається військовослужбовцям за контрактом, медикам, освітянам та науково-педагогічним працівникам. Оформити заявку можна в додатку “Дія”.

Нагадаємо, у лютому 2022 року було прийняте рішення збудувати по вулиці 600-річчя багатоквартирний житловий будинок з підземним паркінгом. Окрім визначення нового об’єкта, також доповнили категорії людей, які можуть долучитись до цієї програми – така можливість з’явилась в учасників бойових дій, які проходили військову службу в Афганістані. Роботи тут розпочалися в серпні, а вже в січні збудовано шість поверхів.

Також у січні цього року повідомили, що на вулиці Привокзальній стартували підготовчі роботи на ділянці, де зведуть черговий багатоповерховий житловий будинок в рамках Програми “Муніципальне житло”. Він матиме дев’ять надземних поверхів та підземний паркінг.

Ілюстративне фото – www.ukrinform.ua,

фото – Вінницька міська рада

Читайте також: У Вінниці на вулиці 600-річчя побудують муніципальний будинок

Читайте також: У Вінниці стартували підготовчі роботи для будівництва чергового “муніципального житла”

Читайте також: У Вінниці триває будівництво чергового муніципального будинку: вже збудовано шість поверхів

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.