У Вінниці відкрили “ПІЧ” – новий простір-студію для мистецьких подій. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:36
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, у найкоротший день і найдовшу ніч, у Вінниці презентували “ПІЧ” – новий простір-студію для мистецьких подій.

“ПІЧ” – це нова ідея об’єднання “Plai”, яке існує вже два роки й подарувало Вінниці “Air Гоголь Fest”, “Ticket To The Sun” і ще безліч крутих проектів. Та лише сьогодні, 21 грудня, вони презентували свою домівку, що теж стало культурною подією: з виступами топових спікерів, презентацією діджтал-спектаклю, виставкою картин і музичним сейшном.

Це приміщення розташоване по вулиці Пушкіна, 25, яке їм надала обласна федерація альпінізму і скелелазіння. Воно не використовувалося і ще рік тому  виглядало як звалище радянського туристичного спорядження, звідки довелося винести 600 кілограмів макулатури та вивезти шість “камазів” сміття.

Як розповів Володимир Подолян, “хотіли мінімально прибрати, а зробили капітальний ремонт, який тривав 9 місяців. Оскільки робили все самі, то навіть замішувати бетон вчилися по відео на ютубі.

 

 

 

 

 

Тепер, спустившись сходами на цокольний поверх цієї будівлі, потрапляєш ніби у лофт невеличку сучасну студію-конструктор, де можна проводити різноманітні події. Там є проекторна зона для фільмів і презентацій, сценічний простір для музичних і поетичних виступів, моновистав тощо, стіни як експозиційні площі та багато іншого.

Ще тиждень тому організатори публікували відео, на якому фарбують фанеру на стінах у синій колір, а зараз ці стіни прикрашають білосніжні полички з книгами й картини, якими ділилися небайдужі вінничани. Є фортепіано та барабанна установка, меблі, живі вазони, лампове освітлення, затишок і тепло. Також у приміщенні є піч, яка, щоправда не працює, проте дала назву цьому простору. Але головною його прикрасою і своєю гордістю організатори називають зовнішню кам’яну стіну.

 

 

 

 

– Оскільки це підвальне приміщення, тут все було затхле і вологе. Ми почали оббивати штукатурку, яка й так сипалася, і побачили, що під нею дуже крута кам’яна стіна. Місяць (!), місяць ми її ювелірно добували, замазували щілини і лакували, – розповів Володимир Подолян.

Про те, як тривало перетворення старого підвалу на сучасну студію, “Plai” зняли фільм, але показати його обіцяють трішки згодом.

В іншій кімнаті цього приміщення є малий скелелазний стенд з матами. Його відновили й тепер там будуть проводити заняття для дітей.

Для чого створили “ПІЧ”?

– Це некомерційний проект. Це приміщення – для того, аби тут створювались мистецькі проекти, щоб тут збиралися представники різних сфер культури: художники, музиканти, письменники, організатори менеджери, представники різних культурних подій, фестивалів і так далі.

І таким чином цей простір має стати точкою збору, де б відбувалися колаборації й можливо народжувалися нові проекти. Це дуже важливо, тому що у нас в місті, на жаль, не було такої точки. І ми дуже щасливі, що цей день настав, – розповіла Олександра Венславовська, голова мистецького об’єднання “Plai”.

Вона розповіла, що оскільки простір-студія “ПІЧ” розташована в житловому будинку, працюватиме з 11:00 до 21:00 вечора. А на час карантину працюватимуть в онлайн-форматі: оскільки “Plai” виграли “Хататон” від “House of Europe”, у них є власне обладнання для онлайн-стрімів.

 

–  Зараз це онлайн-простір, тому що є карантинні обмеження, але пізніше тут можна буде збирати більше людей на різні події: моновистави, художні виставки, майстер-класи, музичні вечори… Наприклад, “The Hypnotunez” хочуть зняти тут у нас кліп для гурту. Тобто це  простір для мистецьких проектів. 

Можливо це місце стане відліком або стартом для якогось центру культурного, який з’явиться у місті в майбутньому… Ми не знаємо. Але відповідаємо тільки за себе, тому й зробили цей простір, не чекаючи підтримки. Немає часу чекати. Потрібно брати і робити просто зараз, тому що ми живемо в такий час, коли потрібно все переосмислювати і знаходити нові рішення, – поділилася Олександра.

Як відкривали ПІЧ?

 

 

Організатори кажуть, що їхня “ПІЧ” – це “нова точка відліку у культурному житті Вінниці” і “це як атмосфера фестивалю, але не один раз в році, а 365 днів на рік”.

І сьогодні першими гостями стали: Максим Демський, директор мультидисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва “ГОГОЛЬFEST”, Андрій Зоїн, директор фестивалю “Respublica Fest”, а також представники різних культурних сфер міста: Гліб Зельгін – хореограф і засновник пластичного театру “MON”, Марія Леванчук – еко-активістка й засновниця еко-фестивалю “ДІЛИ”, Діма FLO – соліст гурту “Space of Variations”, Олександр Никитюк – художник і куратор візуальних програм, засновник “Лабораторії актуальної творчості”, та Андрій Качор – головний редактор інформаційного порталу “VEЖА”.

На відкритті простору-студії вони говорили про рік карантинних обмежень та водночас – нових можливостей. Адже навіть попри пандемію COVID-19 в Україні вдалося організувати кілька офлайнових (“ГОГОЛЬFEST” і “Respublica Fest”) та зовсім нового – онлайн-фестивалю “Intercity”. З організаторами перших двох, Максимом Демським і Андрієм Зоїним, ми поспілкувалися окремо – про те, що загалом відбувається з культурою в онлайні, і що з цим робити. Але про це читайте згодом на Vежі.

А ось під час розмови з шефредактором Vежі говорили про виклики, які постали перед медіа у звязку з карантинними обмеженнями, а ще згадали деякі цьогорічні veжівські проекти:  “Поділля Incognita-2” та “МІКРОрайони Вінниці”, один з епізодів яких був присвячений мистецькому об’єднанню “Plai” та їхньому проекту “SUN-територія” на Старому місті.

Окрім розмов зі спікерами на відкритті “ПЕЧІ” відбулася ще розважальна програма:

– презентація диджитал-спектаклю “Lorenz.io: Ромео зустрів Юлію” (театральний куратор фестивалю сучасного мистецтва Гогольfest – Андрій Палатний);
– музично-хореографічний виступ “MON `o` Bush”.
– виставка живопису “Ефемерність ефемерності” (художник – Олександр Никитюк);
– і музичний сейшн “Bushiko+Girl”.

Усе це можна подивитися в онлайн-трансляції, яка тривала з 14:20 до 19:30 на фейсбук-сторінці організаторів.

Підтримати простір-студію можна фінансово: 5169 3600 0926 0864.

Фото Марини Сербінович

 

Читайте також: Мистецьке об’єднання “PLAI” виграло грант на організацію фестивалю “Intercity live: Eurotrip”

Читайте також: Музична медитація і танці під Джимі Гендрікса: у Вінниці влаштували “корпоратив для всіх”. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.