У Вінниці у Вежі Артинова запрацювала виставка робіт Артура Орльонова «Під Покровом Захисників».
Про це повідомляє Вінницька міська рада та Музей Вінниці. Виставку відкрили 5 жовтня і приурочили її Дню Захисників та Захисниць України. В основі експозиції – художні полотна, які зберігаються у фондах Музею Вінниці.
Роботи присвячені діячам міського самоврядування Вінниці XVI-XVIII століття, а також Захисникам Української державності у роки Перших визвольних змагань, пов’язаних із Поділлям.
Заступник директора Музею Вінниці з наукової роботи Сергій Гула зазначив, що ще з 2017 року Центр історії Вінниці (з 2022 – Музей Вінниці) налагодив співпрацю з Артуром Орльоновим.
Так, на виставці експонуються роботи в тематиці Захисників доби Української революції, що представлена портретами Якова Гандзюка, Валентина Отамановського, Миколи Федюшки (Євшана), Олександра Даїна, Миколи Стаховського, а також батальною картиною «Вапнярська операція Армії УНР (26 – 31 липня 1919 р.)».
Також, додав Гула, з-поміж діячів самоврядності Вінниці, які свого часу долучилися до здобуття чи відстоювання її вольностей, можна переглянути портрети Івана Шульги Долбинича, Парфена Омеляновича та Захарка Сича.
– Ця виставка відкриває перед нами обличчя незламних Захисників України та тих, хто віддано захищав права і вольності Вінниці. Експозиція нагадує нам про наших предків, які боролися за свободу і Незалежність, та надихає нас високими ідеалами та цінностями, які ми повинні захищати й дотримуватися сьогодні. Ми запрошуємо всіх охочих пізнати цю частину нашої спільної спадщини, – додав Сергій Гула.
Персональні виставки Артура Орльонова відбулись у багатьох містах України та за її межами. Виставка у Вежі Артинова (вулиця Миколи Оводова, 20) діятиме до 3 листопада. Вхід – вільний за попередньою реєстрацією (063 532 83 35, Євген).
Артур Орльонов – український маляр, баталіст, портретист та живописець. У його творчому доробку митця – понад 300 полотен. Його полотна різноманітні за тематикою: зображення подій з історії Давньоруської держави, Козаччини та Гетьманської держави, Української революції (1917–1921), Громадянська війна у США (1861–1865), релігійні теми, пейзажі міст світу.
Фото – Департамент культури ВМР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.