У Вінниці презентували виставку “Воїни Світла”, присвячену полеглим Героям. ФОТО

18:38
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці презентували вуличну виставку “Воїни Світла”, в якій представлені портрети та життєписи полеглих Героїв та Героїнь. Експозиція складається із понад двохсот меморіальних стендів.

Як повідомляють на сайті Вінницької міськради, виставку розгорнули 3 жовтня на площі Василя Стуса.

 

 

 

 

Так, експозиція розповідає про подвиг Захисників Маріуполя та “Азовсталі” із полку “Азов”, бійців 3-ї окремої штурмової бригади, батальйонів “Донбас” та “Шахтар”. Наше місто стало другим після Києва населеним пунктом, де презентують виставку.

Підкреслюється, що усі історії та світлини зібрали рідні загиблих воїнів, які об’єдналися у ГО “Серце нАЗОВні”. Вказано, що авторкою виставки “Воїни Світла” є Віра Литвиненко – голова ГО “Серце нАЗОВні” та мама полеглого бійця Владислава Литвиненка (позивний “Вектор”). Організували виставку у Вінниці завдяки Вікторії Калмиковій – мамі полеглого земляка-“азовця” Романа Калмикова (позивний “Вахр”).

Як розповіла пані Віра Литвиненко, ідея створення виставки з’явилася влітку минулого року. Вона та близькі загиблих воїнів передусім прагнули показати всьому світові, які красиві, молоді та патріотичні наші воїни.

 

 

 

 

– На цій виставці – герої сьогодення, еліта українського суспільства. Якщо ви почитаєте їхні біографії, то побачите, що всі з вищими освітами, спортивні, вмотивовані, з найвищим ступенем любові до Батьківщини та самопожертви. Саме їм та таким, як вони ми завдячуємо мирним життям – без окупації та ворога на наших вулицях, – цитують пані Віру Литвиненко, 28-літній син якої загинув в оточеному Маріуполі в березні минулого року.

Як йдеться в повідомленні, на відкриття виставки завітали рідні полеглих воїнів, подеколи цілими родинами, військові-побратими, а також учні шкіл, в яких навчалися Герої.

– Важливо, щоб вінничани бачили завдяки кому тут живуть. Ці всі хлопці – Герої. Вони потом і кров’ю заплатили за наш спокій. Вони гідні того, щоб ми тут шанували їхню пам’ять. Це Воїни Світла, Воїни Добра, – цитують вінничанку Лесю Шакулу, матір’ю загиблого захисника Дениса Лабунського. – Коли розпочалось повномасштабне вторгнення Денис був за кордоном, але відразу повернувся, щоб захищати Україну. Загинув у 29 років під Бахмутом, прикриваючи побратимів… – розповідає пані Леся.

Кульмінацією презентації стала трансляція аудіозапису Молитви Українського націоналіста у виконанні бійців “Азову”, яку підхопили всі присутні.

 

 

 

 

 

Виставка “Воїни Світла” експонуватиметься у Вінниці до 17 жовтня. Усі її відвідувачі зможуть задонатити кошти на придбання зброї для полку “Азов”. Крім того, за допомогою QR-коду долучитися до підписання петиції щодо створення Національного військово-меморіального кладовища у Києві.

Фото Євгена Симоненка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.