У Вінниці від COVID-19 вакциновано майже 30% дорослого населення

15:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій громаді майже 30% дорослого населення отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19. Серед них майже 24% завершили повний курс вакцинації. 

Про це сьогодні, 18 жовтня, повідомили на сайті Вінницької міської ради. Там зазначили, що двома дозами антиковідних вакцин імунізувались 70 116 вінничан (це майже 24% від дорослого населення громади). А тих, хто зробив принаймні одне щеплення або уже завершив повний курс вакцинації, – майже 30% (86 057 містян).

Зазначається, що впродовж чотирьох вихідних імунізувалось 2254 вінничанина. В Центрах вакцинації щепились 653 людини, а в пунктах щеплень при ЦПМСД – 1601. Водночас 28 вінничан, які наразі перебувають у реанімаціях із тяжким перебігом COVID-19, нещеплені.

– Нині наше місто поки ще продовжує перебувати у «жовтій» карантинній зоні. І я думаю, це великою мірою тому, що за останні місяці багато жителів нашої громади відповідально підійшли до питання вакцинації, – зазначив Олександр Шиш, директор Департаменту охорони здоров’я міської ради.

– Я наголошую, що лише імунізація може вберегти від важкого перебігу цієї страшної хвороби, тому зволікати з щепленнями не можна. І наведу красномовний приклад: зараз у реанімаціях міської клінічної лікарні №1 та Вінницької багатопрофільної лікарні, які приймають хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, перебуває 28 вінничан, і всі вони нещеплені. А в реанімаціях, як відомо, перебувають найважчі хворі. Станом на 18 жовтня завантаженість ліжкового фонду цих ковідних закладів складає 73%. Задіяно 289 з 395 кисневих точок, – зазначив Олександр Шиш. 

Від COVID-19 у Вінниці можна вакцинуватися щодня у пунктах щеплень при ЦПМСД та Центрах масової вакцинації населення. Інформація про роботу центрів – за ЦИМ посиланням. Наразі у них доступні такі вакцини: “AstraZeneca”, “Coronavac” і “Comirnaty” (Pfizer).

Карта вакцинації: ситуація в областях України на 18 жовтня

Графіка – Слово і Діло

В Україні з початку кампанії з вакцинації від COVID-19 зробили 14 446 255 щеплень. За даними МОЗ, з них лише першу дозу отримали 7 956 093 людини, а завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 6 490 162 особи (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

Згідно з інфографікою аналітичного порталу “Слово і Діло” (на основі цих даних), найвищі показники вакцинації – у Київській області. Там 25,37% людей отримали одну чи дві дози вакцини від COVID-19. А найнижча – у Луганській (6,64%) та Донецькій (7,73%) областях. На Вінниччині, станом на 18 жовтня, вакциновано 20,34% населення.

Нагадаємо, що з 21 жовтня в Україні міжрегіональні перевезення будуть дозволені за умови наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або негативного результату тестування на COVID-19, який чинний 72 години. Детальніше про це ТУТ

Фото – socportal.info

Читайте також: В муніципальні аптеки Вінниці надійшло 5 тисяч доз вакцини від грипу

Читайте також: «Вакцинуйся. Збережи життя»: у Вінниці стартувала реєстрація на участь в акції подарунків за вакцинацію

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.