Сертифікат або негативний тест на COVID-19: в Україні затвердили нові правила пасажирських перевезень

7:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні з 21 жовтня міжрегіональні перевезення будуть дозволені за умови наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або негативного результату тестування на COVID-19, який чинний 72 години.

На сайті МОЗ повідомили, що правила пасажирських перевезень посилили на час карантину у тих регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки. Це передбачено змінами до постанови №1236, які внесли учора, 11 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, що з 23 вересня цього року у всіх регіонах України встановили “жовтий” рівень епіднебезпеки.

Отож, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

– документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;

– міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Водночас ці правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Фото – diia.gov.ua

Читайте також: На Вінниччині для пенсіонерів розгорнули пункти вакцинації у відділеннях “Укрпошти”

Читайте також: У Вінниці завантаженість ліжкового фонду для хворих на коронавірус становить 61%

Читайте також: Не лише при підозрі на коронавірус: у МОЗ розповіли, кому мають призначати ПЛР-тестування

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.