В муніципальні аптеки Вінниці надійшло 5 тисяч доз вакцини від грипу

8:21
Автор: Vежа

До мережі муніципальних аптек Вінниці надійшло 5 тисяч доз вакцини від грипу корейського виробництва. Коштує така 280 гривень, але містян щеплюють за пів ціни половину вартості відшкодовують з міського бюджету.

Про це “Суспільному” розповіла Наталя Авраменко, начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги міського Департаменту охорони здоров’я. З її слів, цьогоріч  на реалізацію вакцинальної кампанії “Стоп грип”, яка діє у місті з 2016 року, з бюджету Вінницької громади виділили 1 мільйон гривень. Дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування вакцинують безкоштовно.

Вакцину закуповують аптеки. Як тільки вона зʼявляється — ми розпочинаємо нашу вакцинальну кампанію. Наразі у нас 5 тисяч доз вакцини. Вона є в достатній кількості. Це вакцина GC FLU чотирикомпонентна, каже Наталя Авраменко.

Також вона зазначила, що ця вакцина захищає від найбільш поширених в сезон 2020-2021 років штамів грипу А і В.

Пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря, і після огляду виписується рецепт. Пацієнт отоварюється в аптеці на території закладу. Далі з чеком звертається в кабінет щеплення, де отримує щеплення. Щеплюватися рекомендовано на початку епідсезону. Треба зважати на те, що імунітет виділяється через два тижні після щеплення, пояснила Олена Коцюба, завідувачка амбулаторії ЦПМСД №2.

У повідомленні йдеться, що в цьому закладі кампанія з вакцинації від грипу стартувала 28 вересня, і за цей час там щепили  майже 200 пацієнтів.

Ілюстративне фото – integromed.org

Читайте також: “Робіть передзамовлення”: у Вінницькій ОДА прокоментували дефіцит вакцин від грипу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.