У Вінниці СБУ обшукала типографію, де “Партія Шарія” друкувала продукцію антиконституційного характеру

16:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

СБУ провела обшуки у засновників громадської організації “Партія Шарія”. Також обшукали типографію, розташовану у Вінниці, де представники цієї ГО друкували продукцію антиконституційного характеру.

Про це повідомили на сайті Служби безпеки України.

Співробітники СБУ провели обшуки у засновників громадської організації “Партія Шарія”, причетних до розповсюдження у столичному регіоні агітаційних матеріалів, спрямованих на зміни меж території або державного кордону України і на порушення порядку, встановленого Конституцією України, – йдеться у повідомленні.

В СБУ не зазначили, про яку саме друкарню йдеться. Однак нагадаємо, що на початку жовтня минулого року у Вінниці пікетували друкарню “Прес Корпорейшн Лімітед”, яка надрукувала великий наклад газети проросійської партії з мапою України без Криму.

Тоді під час спілкування з представником друкарні, лідер організації “Едельвейс” Роман Костишин повідомив, що звертатиметься до поліції та СБУ із заявами про посягання на територіальну цілісність України. Представник друкарні на це відповів, що в друкарні просто “не помітили” в агітаційній газеті “Партія Шарія”, яка друкується ледь не мільйонним накладом для всієї України, мапу України без Криму.

Фото з архіву Vежі

В СБУ повідомили, що обшуки проводились за адресами фактичного проживання двох фігурантів справи: у столиці та у Бучанському районі на Київщині. У результаті правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні термінали, які використовувались у протиправній діяльності, печатку “Партії Шарія” та банківські карти.

Наразі тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Відбувається це під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

Нагадаємо, що 16 лютого Анатолію Шарію повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – “Державна зрада” і “Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”.

Того ж місяця СБУ оголосила його у державний розшук. А в травні цього року Литва позбавила блогера статусу біженця. За даними джерела “Української правди”, 10 травня 2021 року Шарію анулювали усі документи та оголосили його персоною нон грата.

Фото – СБУ

Читайте також: “Не помітили відсутність Криму”: у Вінниці звернулись до СБУ через друк газети з мапою України без Криму

Читайте також: “Чорна каса” агітаторів за “рускій мір”: як фінансується політичний проект Шарія у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.