“Не помітили відсутність Криму”: у Вінниці звернулись до СБУ через друк газети з мапою України без Криму

14:00
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 8 жовтня у Вінниці відбулося пікетування друкарні “Прес Корпорейшн Лімітед”, яка надрукувала великий наклад газети проросійської партії з мапою України без Криму. 

До друкарні прийшла невелика група активістів націоналістичної організації “Едельвейс” та ветеранів війни з Росією, які хотіла поспілкуватися з керівництвом друкарні.

Проте керівника підприємства на місці не виявилося (нібито він захворів на коронавірус), натомість до активістів вийшов інший представник друкарні. Крім того на акцію прибула значна кількість правоохоронців, деякі з них озброєні автоматами. Також поліцейські машини були помічені по периметру території друкарні.

Під час спілкування з представником друкарні, лідер організації “Едельвейс” Роман Костишин повідомив, що звертатиметься до поліції та СБУ із заявами про посягання на територіальну цілісність України. Представник друкарні на це відповів, що в друкарні просто “не помітили” в агітаційній газеті “Партія Шарія”, яка друкується ледь не мільйонним накладом для всієї України, мапу України без Криму.

 

За словами представників друкарні, вони не зобов’язані перевіряти контент видань, які надають для друку в “Прес Корпорейшн Лімітед”. Натомість працівники друкарні лише перевіряють макети газет на відповідність технічним параметрам.

 – Ми не маємо право відмовити в друці виданню, яке є офіційно зареєстрованим в Україні. Цим мають займатися правоохоронні органи, вивчати питання, позбавляти свідоцтва про реєстрацію таких видань і забороняти діяльність таких партій на території України, – сказав представник друкарні та додав, що відтепер на підприємстві перевірятимуть і контент, який вони друкують.

Водночас один з учасників пікетування, ветеран війни проти Росії, який представився колишнім працівником цієї друкарні, заявив, що не вірить поясненням про те, що мапу без Криму могли “не помітити”.

– Я на цій друкарні працював до війни, я знаю, що вся інформація перевіряється і пускається в друк, – заявив ветеран.

Після розмови з керівництвом друкарні, представники організації “Едельвейс” рушили до Служби Безпеки України, аби за фактом друку газети зареєструвати заяву про посягання на територіальну цілісність України.

Нагадаємо, що днями одного з кандидатів в депутати від партії Шарія у Вінниці, Артема Артеменка, засуджено до двох років позбавлення волі умовно за скоєння нападу на шеф-редактора Vежі Андрій Качора у зв’язку з його журналістською діяльністю. 

Фото надані організацією “Едельвейс”

 

Читайте також:

Фейки Шарія: “Український Мілітарний портал”.Частина 1

Фейки Шарія: “Український Мілітарний портал”.Частина 2

Вінницький суддя зобов’язав журналіста спростувати інформацію про діяльність проросійської партії Шарія

Нападника на шеф-редактора видання Vежа засудили до двох років позбавлення волі умовно. ФОТО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.