У Вінниці презентували марку, присвячену німецькому Мюнстеру та річниці Вестфальського миру

16:02
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 24 жовтня, у Вінниці презентували ексклюзивну марку, що присвячена німецькому місту-партнеру Мюнстеру та річниці Вестфальського миру.

Як повідомляється на туристичному сайті міста Vinnytsia.city, церемонія спецпогашення нової вінницької марки «Єдині заради миру та розвитку» відбулася в Музеї української марки імені Я. Балабана.

На марці зображено дерево оливи як символ миру, народження нового життя, вічного розвитку та прогресу. Переплетіння його гілок, забарвлених у кольори державних стягів Німеччини та України, символізують єдність і взаємодопомогу Мюнстера й Вінниці.

– Спецпогашення марки відбулося символічно 24 жовтня – цього дня у 1648 році в Мюнстері Вестфальським миром було покладено кінець першому загальноєвропейському збройному конфлікту – Тридцятирічній війні. З прийняттям Вестфальського мирного трактату було утверджено основи сучасного світового порядку – поділу світу на національні держави і появу принципів міжнародного права. Окрім того, в міжнародній політиці з’явилось поняття «Вестфальська система», яка забезпечувала суверенітет держави на своїй території. Також 24 жовтня відзначається День Організації Об’єднаних Націй, однією з 51 держав-засновниць якої є Україна, – йдеться у повідомленні.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов підкреслив:

– Коли ми говоримо про рік підписання Вестфальського миру і створення національних держав в Європі, то хочу нагадати, що саме у 1648 році розпочались національно-визвольні змагання під проводом Богдана Хмельницького і формування на наших теренах Козацької держави. На жаль, знову ж таки через росіян тоді нам це не вдалося.

Вказано, що загалом це уже 10-та ексклюзивна вінницька марка, яку Офіс туризму Вінниці випустив у співпраці з Укрпоштою. Примірник маркованого блоку та конверт відправлять до муніципалітету міста Мюнстер в рамках візиту вінницького міського голови в листопаді цього року. Загальний наклад цієї марки – 70 поштових блоків та понад 200 марок. Їх колекціонери традиційно зможуть замовити на платформі ексклюзивних вінницьких подарунків «BYVI» у Facebook та Instagram.

Зазначено, що взаємини Вінниці з Мюнстером почались фактично із початком повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України. Це місто надавало відчутну підтримку вінничанам у вигляді гумвантажів. Зокрема це були модульні кухні, генератори та обладнання для комунальних підприємств, спецтехніка та автомобілі, шкільні меблі, а також тренажери для новоствореного реабілітаційного відділення МКЛ №1. Також Мюнстер забезпечив відпочинок юним вінничанам, більшість з яких – діти загиблих захисників і захисниць.

– У березні цього року між Вінницею і Мюнстером було підписано угоду про солідарне партнерство, а в серпні мер цього міста Маркус Леве особисто відвідав Місто ідей і відзначив зусилля вінницької громади в збереженні економічного та соціального потенціалу тилового міста під час війни. Нині він продовжує допомагати не тільки як очільник міста-партнера, але й як голова Асоціації міст Німеччини, – зазначено у повідомленні.

Міський голова також нагадав, що торік у Вінниці стартувала нова традиція започаткування серії вінницьких марок під назвою «Побратими».

– З початком вторгнення у 2022-му році різні міста, які є нашими закордонними партнерами, дуже активно допомагали в цілому нашій громаді, а також нашим захисникам та захисницям. Тож випуск таких символічних марок – це своєрідний жест вдячності вінничан іноземним друзям. Крім того, у Вінниці знаходиться єдиний у своєму роді Музей української марки, який наочно засвідчує, що поштові знаки – це теж символи державності, – цитують мера.

Нагадаємо, це вже четверта марка із серії «Побратими», що присвячена міжнародним партнерам Вінниці, які з перших днів повномасштабної війни підтримують українців і допомагають Вінницькій громаді. Перед тим були випущені марки на честь польського Кельце, литовського Паневежиса та німецького Карлсруе.

Фото з сайту ВМР

Читайте також: “Два міста – одне серце”: у Вінниці презентували марку, присвячену польському місту Кельце. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “За нашу і вашу свободу!”: у Вінниці відбулося спецпогашення нової поштової марки. ФОТО

Читайте також: Спецпогашення нової марки і відкриття виставкового проєкту: у Вінниці відбулись дві події, пов’язані з майбутнім містом-побратимом Карлсруе

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.