У Вінниці планують видобувати зелений водень за допомогою відновлюваної енергії

15:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці за допомогою відновлюваної енергії планують добувати зелений водень, який ще називають “енергоносієм майбутнього”. Робитиме це міжнародна група компаній “KNESS”. 

Про це на своїй сторінці у фейсбук написав Андрій Очеретний, заступник вінницького міського голови. Крім цього він зазначив, що Вінниця стане першим містом в Україні, де розпочнеться виробництво такого водню.

Вінницька міська рада надала “KNESS” містобудівні умови та обмеження на будівництво демонстраційно-дослідного майданчика з виробництва зеленого водню (добутого за допомогою відновлюваної енергії). Вінниця стане першим містом в Україні, де будуть практично відпрацьовані моделі промислового виробництва зеленого водню для широкої сфери застосування. Реалізує проєкт міжнародна група компаній “KNESS”, яка 11 років успішно втілює рішення та розробляє технології у сфері відновлюваної енергетики, – написав Андрій Очеретний

Демонстраційно-дослідний майданчик. Графіка – з фейсбук-сторінки Андрія Очеретного

Заступник міського голови також повідомив, що водневий майданчик буде розташований по вулиці Енергетичній, і що на ньому будуть відпрацьовувати дві технології виробництва водню. Зокрема одна із них є унікальною розробкою науково-дослідного центру “KNESS RnD Center”.

“Зелений водень” вважають “енергоносієм майбутнього”, адже саме він приходить на заміну дизеля на транспорті, природного газу в опаленні і вугілля в металургії. Детальніше про це, а також чим зелений водень відрізняється від сірого та блакитного у матеріалі “Deutsche Welle” та у відео нижче:

Цей об’єкт відкриває місту абсолютно нові можливості для інвестицій. Розробка конкурентоздатної технології виробництва водню, відпрацьована на реальних умовах – це дієве рішення для декарбонізації найбільш енергозатратних галузей важкої промисловості, створення умов для розвитку екологічної транспортної системи (наприклад, водневий муніципальний транспорт) та системи сезонного акумулювання енергії, що є однією з найважливіших ланок у переході країни на чисті джерела енергії, – зазначив Андрій Очеретний.

Ілюстративне фото – 3mins.es 

Читайте також: Сонячні «сендвічі» по-вінницьки: репортаж з заводу KNESS. ФОТО

Читайте також: З вінницьких комплектуючих створили першу в Україні сонячну станцію власного виробництва

Читайте також: Вінниця першою в Україні безкоштовно підключатиме до електрики підприємства в індустріальному парку

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.