Вінниця першою в Україні безкоштовно підключатиме до електрики підприємства в індустріальному парку

12:55
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінниця стане першим містом в Україні, де учасників індустріального парку безкоштовно підключатимуть до мереж електропостачання. Це стало можливим завдяки співпраці Вінницької міської ради та групи компаній KNESS, які сьогодні підписали стратегічний Меморандум про порозуміння та співпрацю.

Сергій Моргунов пояснив, що йдеться про унікальний для держави проект створення комплексної системи енергозабезпечення Вінницького індустріального парку. Для цього група компаній KNESS планує інвестувати у будівництво системи енергетичної інфраструктури близько 250 мільйонів гривень. Очікуваний термін реалізації – від 18 місяців.

– Важливо, що підприємства Вінницького індустріального парку платитимуть лише за спожиту електроенергію, а під’єднання буде безкоштовним, – зазначив Сергій Моргунов. – Для бізнесу це дуже вагомий аргумент. Адже складне і затратне підключення – виклик для потенційних інвесторів в Україні. А наша мета полягає якраз у створенні сприятливого клімату для бізнесу. Тому що це нові виробництва, нові робочі місця, надходження до бюджету громади. Саме для цього ми створили у Вінниці індустріальний парк як майданчик для комфортного та легкого ведення бізнесу і продовжуємо його розбудовувати.

Нагадаємо, що проблема енергозабезпечення Вінницького індустріального парку постала у 2019 році, коли стало відомо про вимогу “Вінницяобленерго” до майбутнього підприємства з виготовлення спортивного інвентарю “HEAD”, сплатити 1,6 мільйонів євро за підключення до електромереж. Про цю ситуацію повідомив президент UBC Group Ігор Гуменний, зазначивши, що це один з найвищих тарифів у Європі. Тоді Сергій Моргунов зазначив, відповідаючи на запитання про цю ситуацію, що така ситуація негативно впливає на інвестиційний клімат міста та країни вцілому та сподівається на зусилля уряду в цьому напрямку.

Сьогодні ж вінницький міський голова повідомив про  те, що це питання не локальне це загальна ситуація на рівні держави, але рішення, як з проблеми зробити інвестиційний проект, знайшли. Детальніше про нього розповів Юрій Таранюк,  співвласник групи компаній “KNESS GROUP”.

Це був 2019 рік, коли Вінницька міська рада звернулася до нас із запитанням: як можна розв’язати проблему електрозабезпечення індустріального парку, – розповів Юрій Таранюк. – […] Управляюча комунальна компанія має забезпечити інженерну інфраструктуру на території індустріального парку. Це, мабуть, основний фактор, який відрізняє землю індустріального парку від інших. […]  І ми запропонували варіант, коли наша група компаній організовує будівництво малої системи розподілу, яка і буде забезпечувати учасників індустріального парку електричною енергією.

Цей шлях, в принципі, прописаний в законах України, але абсолютно була відсутня нормативна база. І от, разом з Вінницькою міською радою, ми вже закінчуємо шлях із врегулювання нормативної бази, активно працюючи з Міністерством та із НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг авт.) вже фактично більше року по цьому питанню. Зараз ми на фінішній прямій. І дин з важливих кроків буде сьогодні, коли ми підписуємо Меморандум про порозуміння, – додав співвласник групи компаній “KNESS GROUP”.

Крім цього він зазначив, що це розв’яже проблему не тільки міста Вінниця, а проблему фактично всіх індустріальних парків в Україні. Зі слів пана Юрія, “це дуже цікавий кейс, коли локальна вінницька влада плюс вінницький бізнес пробує змінити умови роботи у всій країні”.

Для цього група компаній KNESS планує збудувати дві лінії на 110 кіловольт від підстанції 750 кіловольт “Вінницька”, а також збудувати потужну підстанцію на території Вінницького індустріального парку. Це дасть змогу забезпечити високу якість електроенергії (завдяки живленню від магістральних мереж), безпосередню близькість до споживача (значне зниження втрат), і безкоштовне підключення до малої системи розподілу для споживачів. Зі слів Юрія Таранюка, останнє і є найголовнішою інновацією.

 Сподіваюсь, що вінницький проект стане поштовхом для розвитку індустріальних парків в усій країні. Це приклад кардинального вирішення питання з енергозабезпеченням. Територіальні громади зможуть підвищити конкурентоздатність, а держава – інвестиційну привабливість та репутацію, зазначив вінницький міський голова.

Меморандум підписали Сергій Моргунов,  Дроздов Сергій, директор ТОВ “Вінницяенерго”, що входить до групи компаній KNESS  і надаватиме послуги з розподілу електричної енергії споживачам учасникам Вінницького індустріального парку, та Світлана Ярова, новопризначена директорка КП “Вінницький муніципальний центр інновацій”.

Фото, відео – facebook.com/SAMorgunov

Читайте також: Сонячні «сендвічі» по-вінницьки: репортаж з заводу KNESS. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.